Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2023!

Příprava 3. ročníku Festivalu ostravských knihoven

V úterý 1. 10. 2019 se uskuteční již třetí ročník zábavného putování po knihovnách v centru Ostravy a okolí. Stoupající popularita Festivalu ostravských knihoven je pro jejich organizátory velkým závazkem, a proto jsou přípravy již nyní v plném proudu.

Hlavní myšlenkou Festivalu ostravských knihoven je ukázat veřejnosti rozmanitost knihoven, které sídlí v centru Ostravy a nejbližším okolí. Knihovny nejsou již jen půjčovnami knih, ale v průběhu celého roku připravují pro své návštěvníky pozoruhodný kulturní a vzdělávací program, který v rámci festivalu rovněž představí. Pokud se podaří účastníkům „oběhnout“ 6 knihoven z 8, získají do festivalové pohlednice razítka, za které pak obdrží ve vybrané knihovně zdarma registraci či jiný hodnotný bonus. Mezi knihovny, do kterých můžou zájemci zavítat, patří Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Knihovna města Ostravy, Univerzitní knihovna Ostravské univerzity, knihovna Galerie výtvarného umění, knihovna a studovna Ekonomické fakulty VŠB-TU, knihovna Ostravského muzea, Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Ostravě a Archivu města Ostravy. Již nyní knihovny připravují pro návštěvníky spoustu lákadel – exkurze do běžně nepřístupných prostor, přednášky, workshopy, výstavy, soutěže, knižní jarmark a další zajímavé akce. Na webových stránkách www.festivalostravskychknihoven.cz je možné sledovat postupující přípravy. V roce 2018 navštívilo festival téměř 1000 účastníků, kteří ohodnotili akci na jedničku. Všechny zúčastněné knihovny chtějí proto i letos ukázat svá „nej“ a přesvědčit návštěvníky, že stojí za to přijít do knihovny za vzděláním i zábavou. Festival ostravských knihoven se koná za podpory Ministerstva kultury ČR.

Vloženo: 12. 6. 2019