Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2023!

International Erasmus Games Paris 2019

Naši zahraniční studenti spolu se studentskou organizací ESN VŠB - TU Ostrava reprezentovali univerzitu na International Erasmus Games v Paříži.

International Erasmus Games (IEG) jsou celoevropskou iniciativou ESN (Erasmus Student Network), sjednocující výměnné studenty z celého networku ve snaze podporovat sport jako univerzální jazyk. Této události se zúčastnilo asi 400 lidí.

Čtvrtek 2. 5. 2019

International Erasmus Games Paris 2019 začaly otevírací ceremonií, na které se shromáždili všichni účastníci události i organizátoři, kteří se v průběhu ceremonie představili spolu se sponzory a členy mezinárodních organizací podílejících se na chodu ESN a IEG Paris 2019. Následovalo zběžné shrnutí historie toho sportovního klání s následným losováním a rozřazováním jednotlivých účastnických zemí a týmů do skupin. Večer pokračoval Mezinárodní večeří, na níž se studenti účastnických zemí navzájem hostili pokrmy tradičními pro svou zemi.

Pátek 3. 5. 2019

První den sportovních klání začal turnajem ve volejbale, který bohužel neměl žádné oficiální zahájení (chybělo představení rozhodčích, soupeřících týmů apod.), v průběhu dne se odehrála základní část (skupiny) turnaje, ze které bohužel náš tým vypadl a do čtvrtfinále se nedostal. Basketbalový turnaj byl z důvodu špatného počasí zrušen a přesunut na den následující. Fotbalová klání probíhala současně na dvou hřištích, avšak náš tým se z důvodů nepříznivých podmínek (hráči očekávali futsalový turnaj a neměli tedy uzpůsobenou obuv pro hru na umělém trávníku) do vyřazovacích soubojů neprobojoval. Turnaj ve zmíněných sportech končil v 18:30.

Následovala večeře a projížďka lodí po řece Seina, která vrcholila eventem Responsible Party, kterou zastřešuje společnost Pernod Ricard ve snaze propagovat takzvané zodpovědné chování během párty s tím, že je po celý večer nabízena zdarma voda, občerstvení a reklamní předměty společnosti.

Sobota 4. 5. 2019

V 8:30 začaly v jediné hale turnaje vyřazovací souboje družstev, které byly z časových důvodů zkráceny na sety po 21 bodech. Jako vítěz z nich vyšlo Španělsko. Dále se dohrávaly zápasy skupin fotbalu, tentokrát překvapivě v hale z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek. Po skončení turnaje volejbalového následoval turnaj v basketbalu (streetbalu), kde se náš tým probojoval do čtvrtfinále. Tam však narazil na tým složený z poloprofesionálů a těm podlehl. Naši reprezentanti se poté ujali pozic rozhodčích pro semifinále a finále. Veškeré sportovní aktivity byly ukončeny v 18:30. Den pokračoval oficiálním ukončením celé oficiální části, která se konala v Historické radnici města Paříže. Vítězové byli oceněni medailemi a poháry a celý turnaj byl slavnostně ukončen následným rautem.

Neděle 5. 5. 2019

Po check-outu z ubytování proběhla zběžná prohlídka monumentů Paříže jako jsou Pantheon, Louvre, Vítězný oblouk apod. a následný odjezd účastnických zemí domů. City tour byla poměrně dobře naplánovaná ve smyslu sdělených informací, avšak nebyl potřebný čas do zmíněných památek nahlédnout.

Datum: 2. – 5. 5. 2019

Lokalita: Paříž (FR)

Organizátor: ESN France & IEG comittee

Reprezentanti ESN VŠB - TU Ostrava: Daniel Walczysko, Jesus Rodriguez-Nogueras Candau, Felipe Pedraza Herrera, Álvaro Gómez Cabal, Cristina Ordieres García-Herrero, Roksana Żak, James Akshay NIicholas Rajkumar Arokiaraj, Yesudass Arasappan, Miguel Serrano Rodríguez, Donald Wilfred Shelly Charles, Jiřík Machač, Breno Chaves e Silva, Javier Gonzáles Cagiao, Yasuhiro Kai, Uğur Temel Yıldız, Johanka Hibschová, Mehmet Burak Bozgac, Samo Suško