Platnost příspěvku skončila 12. 7. 2019!

Mezinárodní letní škola Architektury 2019

8. 7. 2019 - 12. 7. 2019
 Ostrava
Program letošní školy bude zaměřen na různé aspekty divokosti ve městě.

Letní škola se soustředí na (post)industriální Ostravu z různých perspektiv. Budeme zkoumat historii, současnost a transformaci Ostravy do udržitelné podoby města a regionu. Budeme se zajímat o změny v chování lidí a proměny krajiny a veřejného prostoru. Program LŠ bude obsahovat návštěvy zkoumaných míst a přednášky v terénu. Důležitou součástí budou skupinové a individuální architektonické hry zaměřené na alternativní metody zprostředkování poznání architektury a hledání architektonických řešení. Komunikačním jazykem je angličtina.

Téma pro rok 2019: Městská divočina aneb dobrodružství architektury v Ostravě

Termín: 8. – 12. července 2019

Lektoři: Eva Špačková a Tomáš Čech z Katedry architektury FAST

Účastníci letní školy navštíví například důlní odval, starý protiletadlový kryt důlního provozu, areál bývalé černouhelné šachty nebo se podívají na první pohled skryté historické prvky v naší krajině. Program bude doplněn.

Fotografie: facebooková stránka Fakulty stavební VŠB-TUO

Vloženo: 28. 6. 2019