Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2023!

Co se o prázdninách děje na kolejích?

Na kolejích VŠB – Technické univerzity Ostrava se ani o letních prázdninách nezahálí. Nejen, že slouží jako ubytování návštěvníkům Ostravy, současně se ale koleje opravují (a to nejen závady, které před prázdninami nahlásili studenti).

Momentálně probíhá například zateplení budovy E včetně regulace ústředního topení, rekonstruují se také kuchyňky v budovách C, D a E, opravují se výtahy, dělají revize. Všechny opravy budou dokončeny do 15. září 2019, tedy před startem akademického roku. Cena oprav se vyšplhala k 18 milionům korun. „Opravy ale ubytování nijak neomezily,“ říká ředitelka ubytovacích a stravovacích služeb univerzity Marie Stonišová.

V létě byli na kolejích ubytováni například účastníci Mistrovství Evropy ve stolním tenise či účastníci festivalu Colours of Ostrava. „Koleje zajišťují ubytování také účastníkům letních škol, které organizují jednotlivé katedry,“ dodává Stonišová. Dalších 700 ubytovaných budou mít koleje VŠB-TUO díky sportovním hrám Povodí Odry.

V hotelu Garni se můžete ubytovat v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích či apartmánech, na kolejích jsou pak pokoje dvoulůžkové a třílůžkové. Cena na kolejích se pohybuje od 250-320 korun/noc/lůžko dle typu ubytování, za jednolůžkový pokoj hotelu Garni zaplatíte 700 korun, za apartmán (dvě lůžka) 1400 korun. V ceně je i snídaně. Kapacita kolejí je 3074 osob.

Vloženo: 7. 8. 2019