Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2023!

Úspěch Jakuba Beránka na ACM SIGMOD Programming Contest

Od 5.března 2019 do 2.května 2019 probíhala tradiční soutěž v programování ACM Sigmod Programming Contest, na které uspěl náš student Jakub Beránek.

Tato soutěž se každoročně koná jako součást konference ACM Sigmod. Tato konference patří mezi největší databázové konference na světě a účastní se jí jak akademici z předních univerzit, tak softwarové společnosti zabývající se problematikou databázových systémů.

Zadání pro soutěž má přímou souvislost s nějakým problémem řešeným v databázových systémech, přičemž výsledný program může pro zpracování vstupních dat využít až 20 jader a 30 GB RAM. Tento rok navíc bylo nutné vzít do úvahy i rychlost přístupu k disku, jelikož zpracovávaná data se nevešla do hlavní paměti. Rozhodující je celkový čas běhu programu pro dané datové kolekce. Účastnit se mohou týmy studentů o libovolné velikosti a prvních pět týmu obdrží cestovní grant pro účast na ACM Sigmod.

Letos se soutěže opět zúčastnil tým tvořený studentem Jakub Beránek (1. ročník doktorského studia). Tento tým skončil na druhém místě z celkového počtu asi 20 týmů univerzit z celého světa. Pan Beránek výsledné řešení prezentoval na konferenci ACM Sigmod, kde také nakonec obdržel cenu za druhé místo, 3000 dolarů věnovaných společností Amazon.

Na stránkách soutěže je možné nalézt pořadí týmů i s nejlepšími časy pro jednotlivé testované datové kolekce. Jakub Beránek se umístil na druhém místě po druhé v řadě a můžeme jen doufat, že v příštích letech se mu na tyto úspěchy podaří navázat.

Vloženo: 19. 8. 2019