Platnost příspěvku skončila 26. 1. 2020!

Dny otevřených dveří na VŠB-TUO

24. 1. 2020 - 25. 1. 2020
 VŠB-TUO
Zveme vás na Dny otevřených dveří na VŠB – Technické univerzitě Ostrava.

Na Dnech otevřených dveří 2020 se můžete blíže seznámit s našimi technickými, přírodovědnými, ekonomickými a uměleckými studijními programy. Prezentace všech oborů proběhne v aule VŠB-TUO, navštívit však můžete také stánky jednotlivých kateder a minibusy vás dovezou i na fakulty mimo kampus, tedy na Ekonomickou fakultu do centra, na Fakultu bezpečnostního inženýrství do Výškovic a na Fakultu stavební v Porubě (nachází se mimo kampus).

Programy jednotlivých fakult

Hornicko-geologická fakulta: V doprovodném programu HGF vám ukážeme kameny pod mikroskopem, budeme se dobývat do nitra země, posvítíme si UV lampou, která má využití v geologii, na bankovky nebo se ponoříme do virtuální reality. Vědci z HGF vám ukáží, jak se čistí a upravují vody, jak na recyklaci (a upcyklaci) odpadů a představíme vám drona, který disponuje termální kamerou.

Fakulta materiálově-technologická: Poznejte sladké tajemství nanovláken - dejte si s námi cukrovou vatu. Zjistěte více o aditivních technologiích a prohlédněte si designové modely vozidel vytvořené v našich ateliérech. Můžete u nás poznat vědu na vlastní kůži a pořídit si cool tetování, vyfotit se s kamarády u fotostěny nebo si dát punč a jen tak posedět v chill out zóně.

Fakulta strojní: Fakulta strojní předvede na Dnech otevřených dveří ukázky toho nejlepšího, co na jednotlivých katedrách vzniká. Zajímavý je například restaurovaný historický motocykl, stejně jako ukázky aditivní výroby či průmyslového designu, interaktivní modely a simulátory, diagnostická a robotická zařízení či studentská formule. Kromě zástupců Fakulty strojní se DOD zúčastní také strojní firmy s ukázkami z oblasti automotive, lékařské techniky, energetiky či letectví.

Ekonomická fakulta: Naši studenti vás provedou fakultou a zodpoví vám všechny dotazy týkající se nejen studia, ale i studentského života. Těšit se můžete na virtuální realitu, soutěže či zajímavé prezentace našich zahraničních studentů.

Fakulta elektrotechniky a informatiky: Po celou dobu budete mít možnost navštívit expozice jednotlivých studijních programů a zároveň navštívit expozice některých firem, ve kterých najdete uplatnění po úspěšném ukončení studia.

Fakulta stavební: Seznamíte se s tunelovacími stroji, zjistíte, k čemu slouží georadar nebo termovizní kamera. Ukážeme vám, jak drony pomáhají při výstavbě silnic a dálnic. Představíme vám naše laboratoře a zavedeme vás také do Experimentálního stavebního centra, kde se testuje, co všechno vydrží různé části konstrukcí.

Fakulta bezpečnostního inženýrství: Na základně FBI ve Výškovicích budou prezentovány jednotlivé obory, zájemci si mohou prohlédnout některé laboratoře, či se podívat na ukázky techniky našich partnerů.

Vloženo: 9. 9. 2019
Kategorie:  Chystané akce