Platnost příspěvku skončila 2. 10. 2019!

Daruj krev s EKF

Po třech letech se Krevní výzva vrací k nám na fakultu a my Vás vyzýváme: Darujte krev s EKF. Pomozte nám pomáhat, ten pocit se nedá změřit penězi.

V roce 2016 vznikla na Ekonomické fakultě z iniciativy studentského časopisu Sokolská 33 akce Daruj krev s EKF. Z původně jednorázové myšlenky společného odběru studentů a zaměstnanců fakulty se vyvinula Krevní výzva postupně putující všemi sedmi fakultami univerzity, do níž se v průběhu tří let zapojilo více než šest set dárců krve. Bonusem je pak 192 zaregistrovaných v registru dárců kostní dřeně z prosince loňského roku.

Po třech letech se Krevní výzva vrací k nám na fakultu a my Vás vyzýváme: Darujte krev s EKF. Pomozte nám pomáhat, ten pocit se nedá změřit penězi.

V Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava nás najdete ve středu 2. října od 8:30 hodin. Darovat krev však můžete v průběhu celého dne, v provozní době Krevního centra. Vytvořte s přáteli, spolužáky z oboru či kolegy z kateder skupinky a přijďte v ten čas, který Vám vyhovuje.

Upozorňujeme jen, že pokud dojde ke koncentraci většího množství dárců, je možné, že budete na odběr chvíli čekat. Tuto dlouhou chvíli se Vám budeme snažit zpříjemnit programem přímo na místě. Čeká Vás také drobné občerstvení či setkání s vedením Ekonomické fakulty, které akci od začátku podporuje. A pokud se obáváte absence ve výuce, věřte, že Vaši vyučující budou možná darovat krev přímo vedle Vás. Pokud tomu tak nebude, v Krevním centru lze po odběru získat potvrzení, jímž se pak ve škole omluvíte.

Na odběr byste měli přijít odpočinutí a ani po něm byste se neměli příliš namáhat. Pokud se tedy chystáte na odpolední Technika Run, přijďte nás podpořit spíše symbolicky a před sportovním výkonem se odběrem nevysilujte.

Těšíme se na vás všechny 2. října. Darujte krev s EKF.

Vloženo: 10. 9. 2019
Útvar: 169 - Oddělení vnějších vztahů