Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2019!

Festival ostravských knihoven 2019

První říjnový den, osm ostravských knihoven a rozmanitý program – FOK je opět tady. Poznejte knihovny zblízka, objevte jejich výjimečnost i běžně nepřístupná místa.

V úterý 1. 10. 2019 se uskuteční již třetí ročník oblíbené akce, jež nabídne návštěvníkům možnost podívat se do knihoven v centru Ostravy, zasoutěžit si, vyzkoušet si zajímavé workshopy nebo nahlédnout do běžně nepřístupných prostor. Hlavní myšlenkou festivalu je ukázat rozmanitost místních knihoven, které už dávno nejsou jen půjčovnami knih, ale v průběhu celého roku připravují pestrý kulturní a vzdělávací program.

Své brány otevře veřejnosti Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Knihovna města Ostravy, Univerzitní knihovna Ostravské univerzity, knihovna Galerie výtvarného umění v Ostravě, Knihovna a studovna Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO), knihovna Ostravského muzea, Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Ostravě a Archivu města Ostravy.

Knihovna a studovna Ekonomické fakulty VŠB-TUO si připravila program v duchu 100. výročí československé koruny – tematickou výstavu s kvízem, tvůrčí dílnu s možností vyrobit si vlastní bankovku, veselý fotokoutek nebo hru, která důkladně prověří znalosti z ekonomického zeměpisu. Po dobu konání festivalu je navíc vyhlášena amnestie na 1. a 2. upomínky pro registrované uživatele Ústřední knihovny VŠB-TUO. Soutěžící mohou získat zajímavé odměny i registraci do knihovny na rok zdarma.

Hlavním pořadatelem akce je Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě. Festival ostravských knihoven se koná za podpory Ministerstva kultury ČR. Vstup na akci je zdarma.

Podrobnější informace o programu najdete na stránkách festivalu.

Vloženo: 18. 9. 2019