Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

V pátek nás čeká první univerzitní derby a to s nováčkem SK UP Olomouc!

Jak náš tým, tak i tým Olomouce narazil v úvodních kolech na Baník Ostrava, se kterým si oba dva týmy bez problémů poradili.

Nicméně Olomouc vyhrála i svůj úvodní zápas v Brně a má tak šest bodů a v tabulce je před námi.

Nám se bohužel po prvním zápase s Baníkem rozpadla kvůli zraněním a karetním trestům sestava a v Třinci jsme ve druhém kole zaslouženě prohráli a tak se aktuálně nacházíme až za Olomoucí.

V pátek už bude k dispozici po dlouhodobém zranění Jakub Petr.

Veliký otazník zatím visí nad startem našeho nejproduktivnějšího hráče Kamila Půdy, který se rovněž zranil hned v úvodním zápase a k dispozici zatím stále ještě není Adam Černohorský, Lukáš s Patrikem Kundrátkem, Ondřej Kyselák a Dominik Mládek, který stojí za červenou kartu.

Do sestavy, tak určitě zapojíme opět naše mladé hráče v čele s Lukášem Tížkem.

Poslední vzájemný zápas jsme odehráli letos na jaře, kdy jsme proti sobě nastoupili v kvalifikaci na akademické hry a zápas skončil remízou 3:3.

Martin Kapsa (trenér VŠB): „ Do utkání půjde opět značně oslabení, ovšem vzhledem k tomu, že jde o první univerzitní derby, které navíc hrajeme doma, tak budeme chtít naplno bodovat. S Olomoucí jsme hráli vždycky velmi vyrovnané zápasy a nejinak tomu bylo i v letošní kvalifikaci na akademické hry, kam jsme i přes remízu nakonec na úkor Olomouce postoupili, takže si sílu soupeře plně uvědomujeme. Očekávám tak velmi vyrovnané utkání.“

Martin Janečka (trenér SK UP Olomouc): „V pátek nás čeká další těžké utkání již třetí v řadě. Víme, že VŠB má svoji kvalitu, když před rokem vyhráli 2. ligu Východ a minulou sezonu hráli ve VARTA futsal lize. My avšak chceme dovést z Ostravy všechny 3 body.“

Vloženo: 10. 10. 2019
Útvar: 713 - Institut tělesné výchovy a sportu