Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2020!

Spolupráce s Kolumbií a Ekvádorem

Na přelomu září a října podnikl rektor VŠB – Technické univerzity Ostrava, prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. a děkan Hornicko-geologické fakulty, prof. Ing. Vladimír Slivka, CSc., dr.h.c, cestu do Kolumbie a Ekvádoru.

Na programu cesty bylo setkání s novou velvyslankyní ČR v Kolumbii, p. Kateřinou Lukešovou, a dále návštěva dvou univerzit v Bucaramanze  - Universidad Santo Tomas a Universidad de Santander (UDES). S Universidad de Santander má naše univerzita již podepsanou smlouvu o výměně studentů a dva naši studenti už zde strávili semestr. Nyní by  UDES ráda rozšířila spolupráci i do dalších oblastí, ráda by například uvítala naše pedagogy ve své výuce. S Universidad Santo Tomas je připravena smlouva o výměně studentů, v rámci které bychom měli v příštím semestru přivítat první studentku. I tato univerzita má zájem o odbornou spolupráci. Další zastávkou pana rektora a pana děkana bylo Quito, kde měli naplánováno setkání s dalšími dvěma univerzitami – Universidad Pacifico a Universidad Central de Ecuador. Obě univerzity projevily hluboký zájem o spolupráci s Vysokou školou báňskou - Technickou univerzitou Ostrava. S Universidad Central de Ecuador byla zároveň podepsána smlouva o výměně studentů. V rámci nedělního meetingu se pan rektor a pan děkan setkali se zástupci dalších institucí, konkrétně Colegio de Ingenieros Geologia Minas Petroleo y Ambiente, Instituto Investigacion Geologico y Energetico Ecuador a Subscretario Subdirector Technico. Oblast Jižní Ameriky je zajímavá zejména z hlediska těžebního průmyslu, kde má naše univerzita mnoho zkušeností, které může předávat místním univerzitám, např. formou proškolování odborníků. Pole možné spolupráce je samozřejmě mnohem širší.

Vloženo: 17. 10. 2019