Platnost příspěvku skončila 4. 10. 2021!

Erasmus is not one semester in your life, Erasmus is your life in one semester

Student Ekonomické fakulty Daniel Walczysko působí už dva roky ve studentské organizaci Erasmus STudent Network (ESN), která se stará o zahraniční studenty. Tento semestr se zahraničním studentem stal on sám, protože vyjel na studijní pobyt do španělské Huelvy.

Daniel nám z Erasmu poslal krátký článek:

Moje dvouleté působení v Erasmus Student Network (ESN) na naší univerzitě mi ukázalo svět z úplně jiné perspektivy, poznal jsem nespočet lidí, naučil jsem se mnohému, ale pořád jsem hledal něco víc. Rozhodl jsem, že se na celou věc kouknu z druhé strany, a tady jsem, na svém Erasmu v Huelvě na jihu Španělska.

Moje tour začala 16. září, když jsem z Vídně letěl do Sevilly. Pět dní jsem zůstal u svého kamaráda Pabla, kterému jsem dělal buddyho minulý rok. Stačil týden a já si Španělsko zamiloval. Pablo mi ukázal krásy Sevilly, neviděl jsem jenom to, co vidí turista, viděl jsem věci, které překvapí i místní. Zažil jsem klasický španělský noční život a domů se vracel až se sluncem. Jedl jsem typické španělské jídlo u Pabla doma, kde jsem byl jako člen rodiny. Dokonce jsem s obtížemi, ale přece zvládl přejít na španělské pivní míry (0,2l). Když Vám někdo nabídne tohle, není důvod proč se do jiné země nezamilovat. V neděli mne s jeho tátou odvezli do Huelvy, kde jsem začal svůj "Erasmus life".

První den jsem se trošku seznámil s městem, svými spolubydlícími a potkal jsem hrstku lidí. Další den už začal Welcome Week, kde jsme se trošku seznámili mezi sebou, zjistili jsme něco více o škole, byli jsme uvítání paní rektorkou a dozvěděli jsme se něco více o městě. Co bylo šílené, byla registrace, museli jsme se účastnit 3. různých workshopů, na kterých nám vysvětlovali, co se vlastně bude dít. Samotná registrace do systému pak probíhala asi hodinu a půl, a jen pro představu, registrace do systému u nás trvá asi 10 minut. Nicméně, jsem ve Španělsku, tady to takhle vesměs funguje, teď už jsem na to zvyklý.

Rychle jsem se seznámil se členy místního ESN (ESN pořádá aktivity, které zahraničním studentům pomáhají rychleji se integrovat, pořádá různé výlety, tandemy apod.), poznal jsem díky nim spoustu lidí, užil si spoustu akcí, účastnil se turnaje v bowlingu, šel na Tapas Tour, jel s nimi třeba na výlet do Portugalska a taky na národní event do Valencie, kde se sešlo asi 1500 zahraničních studentů z celého Španělska. Dnes jsem měl dokonce možnost účastnit se aktivity s názvem Erasmus in School a byl jsem v hodině angličtiny na jedné střední škole, kde jsem studentům popisoval, odkud jsem, proč jsem se rozhodl vyjet a odpovídal jsem na jejich otázky. A bylo to super!

Jsem tady zatím jen měsíc a půl a mám před sebou ještě mnohá dobrodružství, ale už teď vím, že jsem udělal dobře. Jestli váháte, zda vyjet, nebo ne, věřte mi, že ANO je správně. Jeďte, dokud máte čas, protože v budoucnu toho času tolik být nemusí. A pamatujte: Erasmus is not one semester in your life, Erasmus is your life in one semester.

Posílám pozdrav ze slunečné Huelvy a pokud budete mít jakýkoliv dotaz, tak mne neváhejte kontaktovat.

Vloženo: 11. 11. 2019