Platnost příspěvku skončila 30. 11. 2022!

VŠB-TUO pomůže novým vynálezům na trh

Technologická agentura ČR vyhlásila výzvu GAMA 2.

Na další 3 roky si Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava zajistila možnost podporovat projekty z oblasti aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací díky projektu Pre seed fond II z výzvy GAMA 2, vyhlášené Technologickou agenturou ČR.

Výzva GAMA 2 se zaměřuje na praktické uplatnění projektů a přípravu jejich následného komerčního využití či využití pro potřeby společnosti. Projekt Pre seed fond II VŠB – TUO umožní vědcům z univerzity, aby své nadějné technologie posunuli z ověřených myšlenek k reálným prototypům.

Díky podpoře Proof of concept, kterou řeší právě GAMA 2, vznikla na půdě univerzity řada zajímavých projektů. Mezi jeden z posledních patří zařízení na měření ocelových disků, kde byla licence poskytnuta firmě RMT s.r.o. Firma následně instalovala zařízení využívající novou technologii turecké firmě.

Bližší informace o tom, jak se do projektu přihlásit naleznete zde.

Vloženo: 5. 11. 2019
Útvar: 9730 - Kariérní centrum