Platnost příspěvku skončila 30. 11. 2020!

Žáci a studenti z Moravskoslezského kraje si znovu budou moci Zlepši(t) techniku

Tradiční akce VŠB – Technické univerzity Ostrava je po roce zase tady. Letošní ročník Zlepši si techniku se bude konat ve čtvrtek 21. listopadu od 9 do 13 hod. v aule.

Den Zlepši si techniku je určen pro žáky druhého stupně základních škol a studenty středních škol. Na exponátech a technických hračkách návštěvníkům studenti a pedagogové VŠB-TUO vysvětlí, co dělá takový optoelektronik, čím vším se zabývají v marketingu nebo co musí umět manažer kvality. Představeny ale budou i profese jako městský inženýr, biotechnolog či robotik. „Součástí programu bude také science show slavného popularizátora vědy Michaela Londesborougha a našeho Smokemana. Předvedou kouzla a příběhy inspirované přírodními vědami a technikou,“ říká Jarmila Černá, jedna z organizátorů akce.

Univerzita letos chystá už 7. ročník. „Jsme rádi, že program školy stále láká. Ctíme tradici a i letos se návštěvníci mohou těšit na science show externích popularizátorů vědy,“ dodává Jarmila Černá. Chodby auly VŠB – Technické univerzity Ostrava ožijí ukázkami techniky, děti se mohou těšit na hry nebo se zapojit do soutěže, během které budou na devíti stanovištích plnit úkoly. Organizátoři nachystali také desítky komentovaných ukázek, elektromobily všeho druhu a laserové bludiště. Děti ale poznají také fotofon nebo virtuální realitu.

Vloženo: 19. 11. 2019