Platnost příspěvku skončila 30. 11. 2020!

Studentský železný hasič

V sobotu 23. 11. 2019 se na hlavní budově rektorátu VŠB – TU Ostrava konal tradiční závod „Studentský železný hasič“. Letos proběhl již 14. ročník.

Opět se zúčastnilo velké množství závodníků jak z České tak i Slovenské republiky. Závodu se mohli zúčastnit studenti starší 16 ti let.  Mnozí z vás si nedovedou představit, co tento závod obnáší.

"Jedná se o fyzicky náročnou soutěž, která ověří sílu, vytrvalost a kondici. Závod se absolvuje v hasičském vybavení, včetně tlakové láhve jako zátěže," vysvětlují organizátoři. Po odstartování závodník roztáhne dvě hadice „B“, provede 50 (ženy 20) střídavých úderů nahoru a dolů v Hammer Boxu a poté stáhne obě hadice zpět. Následuje přenesení hadicových košů ve vzdálenosti 20 metrů, napojení koncovek na rozdělovač a provedení transportu figuríny na vzdálenost 50 m (ženy 30 m). Náročná trať vrcholí výběhem do 10. patra budovy B na rektorátu. Závod letos opět zahájil výběhem i sám děkan fakulty bezpečnostního inženýrství pan doc. Ing. Jiří Pokorný, Ph.D., MPA, který si vylepšil svůj čas oproti loňskému roku.

Celý organizátorský tým děkuje všem závodníkům za pěkné výkony, ČAATS, VŠB – TU Ostrava za podporu závodu, HZS MSK za poskytnutí materiálu, sponzorům (MSK) a všem dalším co se podíleli na zvládnutí a podpoře celé události.

Kategorie muži:

1. Místo – Michal Dvořák: VŠB-TUO (FBI)
2. Místo – Adam Lukáš:  VŠB-TUO (FS)
3. Místo – Maroš Bošeľa – SoŠ Drevarska Zvolen

Kategorie ženy: