Platnost příspěvku skončila 30. 11. 2020!

Desítka nejlepších sportovců-studentů VŠB-TUO za akademický rok 2018/19

Desítka nejlepších sportovců-studentů VŠB-TUO za akademický rok  2018/19
Stalo se již tradicí, že se na VŠB-TU Ostrava v rámci oslav Dne studentstva vyhlašují nejúspěšnější studenti-sportovci za uplynulý akademický rok. V akademickém roce 2018/19 zaznamenali naši sportovci opravdu skvělé výsledky doma i v zahraničí.

Českých akademických hrách v Brně, ale účastnili se i vrcholných evropských a světových soutěží (zimní a letní Světové univerziády 2019, mistrovství Evropy nebo světa…).  Pro pedagogy Katedry tělesné výchovy a sportu a trenéry Vysokoškolského sportovního klubu VŠB-TU Ostrava bylo proto velmi složité vybrat v tradiční anketě tu konečnou TOP 10 – Desítku nejlepších sportovců VŠB-TU Ostrava!

Z rukou rektora VŠB-TU Ostrava prof.RNDr.Václava Snášela, CSc. převzali  na slavnostní vědecké radě 14.11.2019  za své sportovní výkony pamětní list a drobné dárky tito studenti- sportovci ((bez pořadí, podle abecedy):

Bc. Karin Adámková

Karin je studentkou Ekonomické fakulty. Hraje stolní tenis a je to reprezentantka ČR. Na Mistrovství ČR 2019 vybojovala 2. místo ve dvouhře, na turnaji Světového poháru v Bělorusku získala 3. místo ve čtyřhře. Zúčastnila se Mistrovství Evropy družstev, reprezentovala také na Mistrovství světa 2019 a na Letní světové univerziádě 2019 v Neapoli ve dvouhře.

Jakub Hadrava

Taktéž student Ekonomické fakulty, hraje tenis, je to akademický reprezentant ČR. Je členem týmu VŠB-TUO v 1. lize smíšených družstev, na Českých akademických hrách v Brně vybojoval zlatou medaili ve čtyřhře a přidal navíc bronzovou medaili ve dvouhře.

Martin Havlíček

Student Fakulty elektrotechniky a informatiky, dělá silový trojboj, ve kterém reprezentuje Českou republiku. Je mistr Evropy 2018 v silovém trojboji, absolutní mistr Evropy v mrtvém tahu a mistr světa 2018 v silovém trojboji a absolutní mistr světa v mrtvém tahu, vytvořil světový rekord v mrtvém tahu výkonem 355 kg.

Bc. Kateřina Kvapilová

Studentka Ekonomické fakulty, hráčka volejbalu. Reprezentantka ČR, hráčka Extraligy v dresu VK KP Brno. V evropském poháru Challenge Cup postoupila do osmifinále.S týmem VŠB-TUO vybojovala na Českých akademických hrách 2019 v Brně čtvrté místo. S akademickým týmem ČR na Letní světové univerziádě 2019 v Neapoli získala 7.místo.

Bc. Jakub Petr

Student Fakulty strojní. Hraje futsal. Akademický reprezentant ČR. V prvoligovém týmu VŠB-TUO byl nejužitečnějším hráčem v soutěžním ročníku VARTA Futsal ligy 2018/19. Reprezentoval univerzitu na Evropských univerzitních hrách 2018 v Coimbře. Na Českých akademických hrách 2019 v Brně vybojoval v dresu VŠB-TU Ostrava  3.místo.

Bc. Michal Staszowski

Student Fakulty strojní. Dělá sjezdové lyžování a je reprezentant ČR. Pro VŠB-TUO vybojoval titul akademického mistra ČR v obřím slalomu a 3.místo ve slalomu. V Evropském poháru FIS 2018/19 vybojoval dvě vítězství ve slalomu, jedno v obřím slalomu a  další čtyři umístění na stupních vítězů.Startoval na Mistrovství světa v Are a na Zimní světové univerziádě 2019 ve slalomu a kombinaci.

Zdeněk Stromšík

Student Ekonomické fakulty. Dělá atletiku, je reprezentant ČR. Vybojoval titul halového mistra ČR 2019 na 60 m, je držitelem českých rekordů v běhu na 100 m (10,16 s) a ve štafetě na 4x 100 m. V sezoně 2019 startoval na Halovém mistrovství Evropy, na Letní světové univerziádě v Neapoli (6.místo) a na  Mistrovství světa štafet v Japonsku.

Veronika Šeráková

Studuje na Fakultě bezpečnostního inženýrství, dělá sportovní aerobik. Je reprezentantkou ČR, je nositelkou  I.výkonnostní třídy ve sportovním aerobiku.Vybojovala bronzovou medaili na Mistrovství ČR 2018. Na Mistrovství Evropy 2018 vybojovala 5.místo a následně startovala na Mistrovství světa v Leidenu, kde získala 8.místo.

Kateřina Vodičková

Studuje na Fakultě bezpečnostního inženýrství, dělá požární sport. Akademická reprezentantka ČR v požárním sportu a soutěžích TFA (Toughest Firefighter Alive). Vybojovala tituly  Akademické mistryně ČR 2019 v požárním sportu i v soutěžích TFA. Byla členkou  vítězného týmu VŠB-TU Ostrava na mezinárodních soutěžích TFA v Žilině a ve Varně.

Matouš Vondál

Student Fakulty elektrotechniky a informatiky, dělá zápas ve volném stylu. Je reprezentant ČR. Je členem týmu Sokol Vítkovice, se kterým vybojoval titul Mistr ČR družstev. Mistr ČR v kategoriích juniorů i mužů ve váhové kategorii do 92 kg.Na Mistrovství Evropy juniorů 2019 ve Španělsku vybojoval 5.místo.Na Mistrovství světa juniorů 2019 v Estonsku obsadil 11.místo.

Autor: Mgr.Jiří Žídek, zást.ved.KTVS-713

Foto: Petra Valášková, DiS.

Vloženo: 28. 11. 2019