Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2021!

Setkání akademické obce VŠB-TUO s rektorem

Setkání akademické obce VŠB-TUO  s rektorem
V úterý 3. prosince proběhlo v aule už tradiční setkání s rektorem, prof. RNDr. Václavem Snášelem, CSc. Pan rektor si připravil prezentaci, která se týkala zejména toho, kam škola směřuje, v jakých oblastech má mezery a v jakých naopak, oproti jiným univerzitám, vyniká.

Rektor představil také kampus budoucnosti. Na vizualizaci a následném videu bylo vidět nejen studentské náměstí, ale také nová budova Ekonomické fakulty, která by se v létě 2022 měla přesunout právě do porubského kampusu. Poté přišla řada na dotazy, které se týkaly například restrukturalizace některých pracovišť. Řeč přišla také na parkování, čerpání dovolených či nový mzdový předpis. Někteří účastníci měli dotaz na publikování odborných článků. Elektronických dotazů, které chodily do e-mailové schránky předsedovi Akademického senátu, doc. Ing. Karlu Frydrýškovi, Ph.D., bylo třináct. Tři dotazy pak padly z pléna.

Rektor na závěr popřál kolegům a kolegyním poklidné prožití vánočních svátků.

Předseda AS doc.Ing. Karel Frydrýšek, Ph.D. a rektor univerzity, prof. RNDr. Václav Snášel, CSc.

Vloženo: 3. 12. 2019