Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Katedra informatiky a katedra telekomunikací FEI VŠB-TUO získaly čestné ocenění Vizionáři 2019

Sdružení CzechInno představilo vítěze projektu Vizionáři 2019. Ocenění získaly inovace českých podniků s významným přínosem v technologické, společenské i ekonomické oblasti. Čestné ocenění pak získaly Katedra informatiky a katedra telekomunikací za aplikaci Chiméra.

Katedry byly ohodnoceny spolu s projektovými spoluřešiteli za aplikovaný výzkum na poli kybernetické bezpečnosti mezinárodnímu projektu Bezpečnost mobilních zařízení a komunikace Technologické agentury České republiky (TA ČR). „Výstupem tohoto projektu je aplikace Chiméra, která slouží k bezpečné a utajené komunikaci mezi mobilními zařízeními,“ říká profesor Ivan Zelinka z VŠB-TUO.  Projekt byl mezinárodní, za Českou republiku byla řešitelem právě VŠB – Technická univerzita Ostrava, spoluřešitelem byla vietnamská Ton Duc Thang University, a dále firmy Code Creator, s.r.o. a SATTURN HOLEŠOV spol. s.r.o. „Toto ocenění je výsledkem kvalitní práce našich vědců pracujících na poli kybernetické bezpečnosti, a to jak v teoretické, tak i aplikační rovině,“ dodává profesor Zelinka.

Vloženo: 5. 12. 2019