Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Centrum energetických a environmentálních technologií - studie proveditelnosti

Na základě smlouvy mezi Moravskoslezským krajem a Vysokou školou báňskou -Technickou univerzitou Ostrava byla za podpory rozpočtu Moravskoslezského kraje v období duben-prosinec 2019 zpracovávána studie proveditelnosti Centra energetických a environmentálních technologií.

Centrum energetických a environmentálních technologií je ambiciózním projektem aplikovaného výzkumu technologií v energetice, jehož výstupem je vytvoření unikátního polygonu pro testování metod a technologií v oblasti moderní energetiky plně v souladu s principy cirkulární ekonomiky. Zpracovaná studie proveditelnosti má dvě hlavní části:

První části studie je výstavba unikátní kombinace doposud vyvinutých technologií na termochemickou konverzi alternativních paliv s možností okamžité volby nejvhodnějšího způsobu konverze dodaných alternativních paliv (CEETe).

Druhou, aplikační části studie je projekt čerpací stanice pro vozidla s alternativním pohonem. Tato část studie cílí na výstavbu plně funkční stanice (vodík, CNG a elektro nabíjení) jako pilotního projektu infrastruktury pro vozidla s alternativním pohonem.

CEET – EXPLORER (CEETe)

Obrázek: CEET – EXPLORER (CEETe)

PILOTNÍ ČERPACÍ STANICE

Obrázek: pilotní čerpací stanice