Platnost příspěvku skončila 27. 2. 2021!

Na 300 žáků navštívilo pracoviště Fakulty strojní v Šumperku

Nejen Ostrava, ale i Šumperk otevřel své dveře zájemcům o studium strojírenství. Na konci ledna se konal Informační den v Centru bakalářských studií, detašovaném pracovišti Fakulty strojní.

Několik středoškolských tříd nejen ze Šumperka zavítalo minulou středu do prostor Městské knihovny v Šumperku, kde sídlí detašované pracoviště Fakulty strojní. Informačního dne se zúčastnilo přibližně tři sta studentů. Zajímali o možnosti studia strojírenství v Šumperku i Ostravě, vyzkoušeli si svařování na simulátoru a dozvěděli se více o aditivních technologiích, které reprezentovala unikátní koloběžka vytištěná na 3D tiskárně.

Kromě zástupců kateder Mechanické technologie a Obrábění, montáže a strojírenské technologie si mohli žáci popovídat také s firmami z regionu jako Dormer Pramet, Pars nova, Urdiamant, TDK Elektronics a Fortex AGS. Průmyslové podniky svou účastí potvrdily úzkou propojenost teorie a praxe už na vysoké škole, stejně jako široké možnosti uplatnění v oboru po úspěšném ukončení studia.

V Centru bakalářských studií mohou zájemci studovat program Strojírenství se specializací Strojírenská technologie. Většina z bakalářských absolventů pak zamíří do Ostravy na navazující magisterské studium strojírenství.

Vloženo: 27. 1. 2020
Útvar: 303 - Centrum bakalářských studií Šumperk