Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2020!

Přehled vzdělávacích aktivit APUA březen

Asociace pracovníků univerzit (APUA) sdružuje vysoké školy ČR a zajišťuje odborné vzdělávání jejich pracovníků - podporuje spolupráci, výměnu zkušeností a rozvoj jednotlivých profesních skupin vysokoškolských pracovníků.

V reakci na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR zveřejňujeme informace týkající se realizace vzdělávacích aktivit Asociace pracovníků univerzit:

Při rozhodování o uskutečnění či zrušení seminářů budeme rozhodovat vždy jednotlivě dle dané situace, účastníky budeme zavčas kontaktovat prostřednictvím e-mailu či telefonicky. Situaci nadále sledujeme, uvedená opatření se mohou měnit dle postupu jednotlivých vysokých škol, vždy Vás budeme s dostatečným předstihem informovat.

Úprava úředních písemností

Seminář zaměřený na nejdůležitější zásady formátování dokumentů, jako je dopis, formální e-mail, zpráva, směrnice aj., pravidla relativně známá i všeobecně neznámá, důsledně ve shodě s ČSN 01 6910 Úprava dokumentů zpracovaných textovými procesory.
3.3.2020 – Brno
17.3.2020 - Praha

Nové formy výuky na vysokých školách – vhodné pro pedagogy vysokých škol

Absolvováním semináře dokážete charakterizovat specifika současných studentů a možností práce s nimi, popsat vybrané metody pro jednotlivé formy výuky, které jsou aktuální, vybrat správnou metodu výuky s ohledem na různé aspekty výuky, vybrané metody prakticky uplatnit při vlastní výuce.

10.3.2020 - Praha

Pracovní doba a dovolená v příkladech

Seminář je zaměřen na oblast pracovní doby a dovolené jak u akademických, tak neakademických pracovníků. Oproti dřívějším seminářům nebude jeho předmětem teorie, resp. ta bude vyložena jen v nezbytně nutném rozsahu, ale seminář bude zaměřen na praktické příklady v této oblasti.

12.3.2020 - Brno
19.3.2020 - Praha

Word – mírně pokročilí

V programu MS Word se naučíte zpracovat tabulky, grafy, formuláře, spolupráci mezi Wordem, Excelem a Powerpointem a mnoho dalších dovedností.

16.-17.3.2020 - Brno

Microsoft Teams

MS Teams je jednou z nejrychleji se rozvíjejících aplikací pro týmovou firemní komunikaci. Na jednom místě dokáže jednotlivým týmům přehledně seskupit vše potřebné pro práci na projektu či úkolu – dokumentaci, chat, elektronickou poštu, poznámkové bloky, i propojení s celou řadu externích aplikací. Navíc umožňuje vytváření videokonferencí, online školení a volání. Výhodou je i existence aplikace pro všechny používané platformy (stolní i mobilní).

18.3.2020 - Praha

25.3.2020 - Brno

Cestovní náhrady pro zaměstnance vysokých škol

24.3.2020 - Brno

Vnitřní kontrolní systém v roce 2020 - dle zákona o finanční kontrole

Seminář zaměřený na principy vnitřního řízení a finanční kontrolu v praxi podle aktuální legislativy.

25.3.2020 - Praha

Excel středně pokročilí

Seminář pro ty, kteří se chtějí naučit aktivní ovládání prvků pro kancelářské využití, tvorba komplexnějších struktur.

26.-27.3.2020 - Brno

Stále se můžete hlásit na únorové semináře APUA.

Vloženo: 4. 2. 2020