Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Tým projektu INFORMovaný region!!! pomáhá mezinárodní vědecké spolupráci

Tým z Centra projektové podpory, který se specializuje na mezinárodní projektovou spolupráci, zhodnotil první rok řešení projektu INFORMovaný region!!!

Projektový tým v roce 2019 uspořádal tematické semináře k programům COST a INTER – COST, k aktuálním výzvám OP PIK a seminář Vědecké publikování a Open science ke zvýšení znalostí akademických a vědeckých pracovníků v problematice potřebné k podávání a řešení VaV projektů. Průběžně bylo s asistencí pracovníků týmu podáno 8 mezinárodních projektů, z toho jeden koordinátorský projekt H2020.

Dále byly vytvořeny prezentační materiály vybraných univerzitních pracovišť a projektový tým poskytl celkově na 200 konzultací a asistenčních služeb napříč univerzitou, primárně v oblasti mezinárodních projektů. Po celý rok byly pravidelně rozesílány v měsíčních intervalech informační emaily. V rámci projektu byly vytvořeny metodické materiály s názvem Možnosti a programy mezinárodní spolupráce pro začínající vědce na VŠB a byla založena on-line knihovna manuálů a příruček. Členové týmu se také pravidelně vzdělávali a školili v oblasti podávaní mezinárodních projektů. Projekt INFORMovaný region!!! nabízí své služby pracovníkům univerzity do roku 2022.

Vloženo: 5. 2. 2020