Platnost příspěvku skončila 28. 7. 2020!

Studentská soutěž o ceny za 200 000 Kč zahájena

Máte rádi dřevo a ve škole navrhujete stavby? Přihlaste svůj návrh do největší české studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění „Stavby s vůní dřeva“, kterou po osmé vyhlašuje Nadace dřevo pro život. Laické i odborné veřejnosti ukážete svůj talent, zasoutěžíte si a třeba vyhrajete jednu z cen v celkové hodnotě 200 000 Kč! Uzávěrka přihlášek je 30. června 2020.

V úterý 28. ledna 2020 byl spuštěn osmý ročník této soutěže. „Do soutěže se mohou hlásit studenti vyšších odborných a vysokých škol, kteří navrhují dřevěné stavby a konstrukce,“ říká o soutěži, se záštitou tří ministerstev a osmnácti odborných fakult a škol, její vedoucí Pavla Panáčková. Výhodou naší soutěže je, že můžete hlásit i své ročníkové, bakalářské nebo diplomové práce. Jen se musí vztahovat k tématu ročníku, které letos na oslavu 15 let naší nadace zní Dřevo je život.

Záměrem organizátorů je, aby studenti ukázali, jak variabilním materiálem podle nich dřevo ve stavebnictví je, a proto soutěžící nesvazují konkrétním zadáním. Všechny soutěžní návrhy se dělí na dvě kategorie, a to Dřevěné stavby – malé (do 500 m3 obestavěného prostoru)a Dřevěné stavby – velké (nad 500 m3 obestavěného prostoru).

Do soutěže je možné přihlásit nejen stavby domů, ale i rozhledny, lávky a další dřevěné konstrukce.

Soutěžní díla hodnotí jak odborná porota, která se skládá z významných architektů, stavařů i invertorů, tak široká veřejnost v rámci on-line hlasování.

Novinkou letošního roku je bonus pro první přihlášené soutěžící. „Studenti, kteří svůj návrh na našem webu registrují do 31. května 2020, získají jako bonus stylové dřevěné ponožky z viskózy českého buku. Sama je moc ráda nosím,” usmívá se Pavla Panáčková.

Všichni účastníci získají zajímavé zkušenosti už jen tím, že se budou soutěže účastnit. Šest vítězů si pak mezi sebe rozdělí finanční a věcné odměny v hodnotě 200 000 Kč. A někteří díky účasti v této soutěži dokonce dostali vysněné a prestižní pracovní místo.

Soutěžní podmínky 8. ročníku najdete ZDE.

Vloženo: 3. 2. 2020
Útvar: 204 - Oddělení pro rozvoj a propagaci