Platnost příspěvku skončila 28. 2. 2021!

Ústřední knihovna VŠB-TUO pořádá výstavu vtipů o lidech s hendikepem – The Tap Tap načerno

Nejtemnější odstíny černého humoru zaplnily prostory výpůjčního oddělení v Ostravě-Porubě. The Tap Tap, kapela studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu, se snaží touto cestou upozornit na důležitý a poměrně nezvyklý způsob komunikace.

Od 10. února do 27. března 2020 se můžete sami přesvědčit, že vážné věci lze brát nejen s nadhledem, ale dokonce i se smíchem.

Mnohdy až krutě působící legrace je členům kapely blízká, což se projevilo také na finálním výběru letošní expozice. Kolekci vtipů, černou doslova skrz naskrz svým humorem i (ne)barevným zpracováním, mají na svědomí autoři Douša, Fefík, Hrdý, Koštýř, Rakus, Setík a Vrána (autoři časopisu Sorry – www.sorryvize.cz).

Putovní výstava má pomoci finančně přispět k realizaci vybraných projektů, na veřejné kulturní aktivity, jejich technické zabezpečení, na provoz bezbariérových automobilů, telekomunikační poplatky, na podporu turné černého humoru, grafické práce a na úhradu mezd lektorů vzdělávacích kurzů STUDEO.

V minulosti byla za výtěžek sbírky podpořena například dostavba Jedličkova ústavu a škol, které připravují děti a mládež s tělesným postižením k integraci do života.

Více možností, jak podpořit a dozvědět se více, naleznete na webu www.podportaptap.cz.

Vloženo: 10. 2. 2020