Platnost příspěvku skončila 13. 5. 2020!

Intenzivní workshop uměleckého slévárenství

Zaměstnanci a studenti Katerdy metalurgie a slévárenství zajistili unikátní workshop pro středoškolské studenty.

Ve dnech 5.a 6. 2. 2020 proběhl v laboratořích Katedry metalurgie a slévárenství intenzivní workshop pro studenty Střední odborné školy umělecké a gymnázia, s.r.o.

V úvodu byli studenti seznámeni s možnostmi zpracování kovových materiálů slévárenskou cestou krátkou přednáškou. Dvoudenní program praktického workshopu byl pak zaměřen na specifickou oblast uměleckého slévárenství – technologii tzv. přesného lití s využitím jednorázového modelu z vosku. Náplní programu byla i ukázka využití moderních technologií 3D tisku při výrobě prototypových odlitků. Studenti měli možnost osvojit si nejen dovednosti spojené s přípravou voskových modelů a forem ze speciálních sádrových směsí, ale rovněž i samotné postupy odlévání na speciální laboratorní lince. Výsledkem dvoudenní práce studentů byly drobné stříbrné a bronzové odlitky typu šperku.

Těšíme se na další podobnou úspěšnou spolupráci!

Více fotografií můžete najít i na facebooku.

Vloženo: 13. 2. 2020
Útvar: 600 - Děkanát FMT