Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Aleš Vysocký z Fakulty strojní získal prestižní cenu za svou doktorskou práci

Absolventská práce Ing. Aleše Vysockého, Ph.D. zabodovala v konkurenci více než osmi set prací a získala cenu Wernera von Siemense.

Práce doktora Vysockého uspěla v kategorii Průmysl 4.0, v níž porazila téměř devadesát absolventských děl zabývajících se tímto tématem. Celkově o prestižní ceny soutěžilo na osm set nominovaných prací. Ceny Wernera von Siemense si už dříve vysloužily dvě doktorské a dvě diplomové práce z katedry robotiky Fakulty strojní VŠB-TUO, na níž působí také Aleš Vysocký.

Tématem doktorské práce, jíž Aleš Vysocký obhájil v roce 2019, byly roboty přímo pracující s člověkem. Jejím úkolem bylo popsat návrh bezpečného pracoviště, kde vedle sebe pracují člověk a robot. Součástí práce je také návrh prototypového pracoviště, na němž autor ukazuje, že všechny úkony nejsou stejně vhodné k tomu, aby byly zcela předány robotu.

Doktorská práce Aleše Vysockého vznikla ve spolupráci se společností Škoda Auto.

Letos se konal 22. ročník soutěže. Společnost Siemens akci organizuje s významnými představiteli vysokých škol a Akademie věd ČR, kteří jsou také garanty jednotlivých kategorií a podílejí se na vyhodnocování nejlepších prací. Soutěži poskytli záštitu předseda vlády ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Fotografie: Siemens s.r.o., Cena Wernera von Siemense

Vloženo: 9. 3. 2020