Návštěva Národního dopravního informačního centra

V úterý 10.3. navštívila skupinka studentů 3. ročníku oboru Havarijní plánování a krizové řízení Národní dopravní informační centrum zřizované Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

V úterý 10.3. navštívila skupinka studentů 3. ročníku oboru HPKŘ Národní dopravní informační centrum zřizované Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

Národní dopravní informační centrum je operační pracoviště, které zajišťuje nepřetržitý sběr a zpracování informací o dopravní situaci v celé republice. Také ovládá informační tabule a poskytuje data celé řadě dopravních portálů a multimediálních relací. V systému bývá v jednom okamžiku až 1500 dopravních událostí a to v různém stádiu rozpracovanosti. Operátoři je zpracovávají a publikují skrze dopravní zpravodajství radií a televizí, online mapové aplikace a další aplikace partnerů.

Vloženo: 11. 3. 2020
Útvar: 050 - Katedra ochrany obyvatelstva