Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2020!

Mimořádné informace k výjezdům v LS 2019/2020

Informace k mobilitám v LS 2019/2020

STUDENTI

Program Erasmus+ a Stipendium VŠB-TUO

Na stránkách MZV je doporučení pro návrat, viz odkaz: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/vyhlaseni_nouzoveho_stavu.html . V tomto případě se musíme všichni řídit instrukcemi MZV, nebo Zastupitelského úřadu ČR (ZÚ) v zahraničí.

Dostanou-li se studenti v zahraničí do nesnází, doporučujeme kontaktovat Zastupitelský úřad ČR na území státu, kde se tak stalo. Kontakty ZÚ zde: https://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/adresar_diplomatickych_misi/ceske_urady_v_zahranici/index.html

V případě, že se studenti rozhodnou pro návrat, je potřeba brát v potaz aktuální situaci, dále zvážit bezpečností rizika při cestě domů a způsob dopravy. Po příjezdu do ČR je nutné dodržovat platná nařízení vlády ČR (ohledně 14denní karantény atd.)

Prosíme studenty, aby informovali Oddělení mezinárodních vztahů na email a fakultní koordinátory VŠB-TUO rozhodnou-li se:

• nevracet z mobilit zpět do ČR a pokračovat v mobilitách v cizině
  • vrátit se zpět do ČR;
  • v obou výše uvedených bodech je pravděpodobné, že se mobility budou ukončovat formou „vyšší moci“.
  • studují-li studenti v ČR – formou online výuky dané přijímající instituce, nemohou čerpat grant na mobilitu v rámci programu Erasmus+. Čerpání grantu Erasmus+ se váže pouze na pobyt v cizině. Vyúčtování grantů studentů na praktických stážích Erasmus se budou řešit individuálně dle náplně stáže. V případě „vyšší moci“ se budou výdaje za předčasně ukončené mobility posuzovat následovně:
    • je potřeba nahlásit odjezd ze zahraničí (příp. doložit cestovní doklad vztahující se k návratu do ČR).
    • budou-li výdaje spojené s ubytováním a s cestou, které se vztahují výhradně k předčasnému ukončení mobilit, pak je nutno tyto dokumenty uschovat. Jedná se o uhrazení nákladů, které vznikly v bezprostřední souvislosti s mobilitou – případné předplatné (ubytování a MHD) a zpáteční letenky/ jízdenky. Upozorňujeme, že MUSÍ být ale využity všechny prostředky pro snížení vzniklých nákladů, jedná se hlavně o storno, využití pojištění, či "přebookování" jízdenky/letenky.

Rozhodnutí „vyšší moci“ bude studentům sděleno emailem.

Důležité odkazy:

ZAMĚSTNANCI

Program Erasmus+ a Program Internacionalizace

Jestliže jste měli v nejbližší době plánovaný výjezd do zahraničí v rámci programu Erasmus+ nebo programu Internacionalizace a byli jste nuceni jej zrušit na základě příkazu rektora č. TUO_PRI_20_006 týkajícího se omezení pracovních cest ze dne 12.3.2020, Oddělení mezinárodních vztahů se bude zabývat proplacením již vzniklých nákladů spojených s Vaší plánovanou pracovní cestou. V takovém případě je nutné na Oddělení mezinárodních vztahů dodat:

• původní cestovní příkaz (pokud jste již nedodali dříve)
  • Mobility Agreement (pokud jste již nedodali dříve)
  • veškeré faktury a potvrzení storna, ze kterých Vám vznikly finanční škody

Náklady, které jste hradili z vlastních prostředků, vyúčtujte prosím na cestovním příkaze.

Vloženo: 20. 3. 2020
Zadal:  Silvie Šostá