Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2020!

3D tisk ochranných štítů pro zdravotníky

V rámci aktivit VŠB – TU Ostrava orientovaných na podporu zdravotníků v době koronavirové situace v ČR se rovněž Fakulta bezpečnostního inženýrství připojila k těmto aktivitám.

Kolektiv zaměstnanců pod vedením pana Dr. Petra Bitaly se tak aktivně podílí na výrobě ochranných štítu pro zdravotníky formou 3D tisku. Původní tiskový model CPIT vycházející z návrhu Ministerstva zdravotnictví a firmy Průša byl zčásti modifikován Ing. Michalem Dostálem a v současné podobě umožnuje tisk čtyř z původních dvou nosných prvků ochranného štítu při jedné tiskové sadě. Jak se vše daří a probíhá můžete vidět na přiložených fotografiích. Za možnost přispět při řešení této nelehké situace ve společnosti patří dík i p. Ing. Mihulovi a společnosti Mikesmetal, s.r.o. za zapůjčení další tiskárny, prof. Dudáčkovi za poskytnutí filamentů a také celému vedení naší fakulty.

Vloženo: 31. 3. 2020
Útvar: 010 - Děkanát FBI