Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2020!

Pomozte svým počítačem v boji proti koronaviru

Do boje proti nákaze COVID-19 se můžete zapojit i vy, a to z pohodlí domova. Stačí dát svůj počítač k dispozici vědě v rámci projektu Folding@home. Do projektu se už zapojilo několik set tisíc počítačů, jejichž výkon přesahuje nejvýkonnější superpočítače světa.

Výpočetní výkon celého clusteru už překročil hranici 1 exaFLOPS, což znamená, že počítač provede 10 na 18 operací za sekundu. Projekt stojí na distribuovaných výpočtech, což znamená, že úkol lze rozdělit mezi více počítačů. V současné době se díky propojeným počítačům hledá účinná látka, která znemožní jeho uchycení v hostiteli – těle člověka.

Projekt funguje téměř dvacet let, tvoří ho obrovské množství klasických domácích počítačů. Když si nainstalujete do svého počítače speciální program, umožníte vědcům z řídícího serveru použít výpočetní výkon vašeho procesoru nebo grafické karty.

U nás se do výzvy zapojila Esportová učebna na Fakultě elektrotechniky a informatiky a také někteří naši studenti. ID týmu: ID 256071; Esport VSB-TUO.

Vloženo: 1. 4. 2020