Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2020!

Webinář - Vytvoř si 3D model z fotografií z dronu

16. 4. 2020, 13:00 - 15:00
Webinář - Vytvoř si 3D model z fotografií z dronu
Katedra geoinformatiky, HGF, VŠB-TUO zve Vás a Vaše studenty na bezplatný webinář zaměřený na ukázku zpracování fotografií pořízených dronem s cílem získat 3d model terénu a objektů na něm.

S pomocí ukázkových dat si celé zpracování vyzkoušíte sami udělat na svém počítači. Pro účast není potřeba mít žádné znalosti o bezpilotních leteckých prostředcích či zpracování dat z nich.

Co se dozvíte a naučíte:

• k čemu se dnes bezpilotní letecké prostředky (drony) používají nejen v geoinformatice
  • jak pořídit fotografie (z dronu), abyste z nich mohli zkonstruovat 3d model nějakého objektu či terénu
  • jak fotografie zpracovat, abyste získali zmíněný 3d model či detailní letecký snímek

Co budete pro účast na webináři potřebovat:

• notebook či stolní počítač s operačním systémem Windows, Linux či Mac OS a reproduktory či sluchátka
  • stabilní připojení k internetu. Webinář bude realizován v platformě myownconference fungující v internetovém prohlížeči, zde si dopředu můžete otestovat svůj počítač a internetové připojení: https://myownconference.com/tester.
  • nainstalovat si dopředu software Agisoft Metashape Professional Edition. Instalační soubor je možno získat z https://www.agisoft.com/downloads/installer/. Po instalaci je možno aktivovat 30denní trial verzi, která nemá žádné omezení funkcionality.
  • stáhnout si archív s fotografiemi, které budeme zpracovávat. Odkaz pro jeho stažení vám bude zaslán na základě vaší registrace na webinář.

Webinář povede Michal Kačmařík, vedoucí Katedry geoinformatiky na HGF, VŠB-TUO, pro registraci prosím napište na michal.kacmarik@vsb.cz.

Vloženo: 6. 4. 2020
Kategorie:  Chystané akce