Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

„Už na střední škole jsem věděla, že půjdu studovat FBI na VŠB-TUO,“ říká reprezentantka univerzity v požárním sportu a TFA Kateřina Vodičková

Kateřina Vodičková se už podruhé umístila v desítce nejlepších sportovců VŠB-TUO. Studentka Fakulty bezpečnostního inženýrství, naše reprezentantka v požárním sportu a v soutěži TFA. Jak trénuje a kdo ji k požárnímu sportu vedl?

K požárnímu sportu byla vedená odmalička, díky svému tatínkovi. Začínala v šesti letech, na střední škole pak studovala požární obranu. „Už v prvním ročníku na střední škole jsem věděla, že půjdu na Fakultu bezpečnostního inženýrství, protože jsem se chtěla dál věnovat požární obraně. Fakulta je vyhlášená, jinudy prostě cesta nevedla,“ říká Kateřina na začátek. Hned v prvním ročníku se přidala do VŠB FIRE Teamu, který úspěšně, spolu se svými kolegy, reprezentuje.

Tým reprezentuje univerzitu ve dvou kategoriích – v požárním sportu a TFA. V obou jsou akademičtí mistři, v TFA tým posbíral také ocenění na Studentském železném hasiči v Kladně či na závodě v Žilině. Úspěšní jsou muži i ženy. I v druhé kategorii, v požárním sportu, posbírali naši reprezentanti několik cenných kovů, a to na závodě v bulharské Varně. Ženy se loni staly mistryněmi už popáté. Za úspěchem týmu stojí Walter Groer, interní doktorand na Fakultě bezpečnostního inženýrství. „Hlavně díky němu jsme tam, kde jsme,“ říká úspěšná studentka.

I díky těmto úspěchům se Kateřina Vodičková už podruhé ocitla v TOP desítce nejlepších sportovců VŠB-TUO. „Nechtěla jsem tomu ani věřit, je to obrovská čest, protože ten sport vyžaduje hodně dřiny a je to žrout času, kolikrát i na úkor školy,“ uzavírá Kateřina Vodičková.  (red)

Vloženo: 28. 4. 2020