Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Noc vědců v ČR bude letos podpořena prestižním grantem H2020 a vrací se na mapu Evropy

Dvouletá spolupráce VŠB – Technické univerzity Ostrava univerzity a Ostravské univerzity jako národního koordinátora Noci vědců v ČR sklízí své ovoce.

K projektu CRP 18+, ve kterém OU koordinuje 19 univerzit, se týmu VŠB-TUO podařilo získat prestižní grant H2020-MSCA-NIGHT-2020. Prostřednictvím tohoto projektu bude řídit práci cca 40 univerzitních a neuniverzitních organizátorů Noci vědců po celé České republice.

Získáním grantu se také podařilo zařadit na evropskou mapu zemí pořádajících European Researchers' Night, která přibližuje vědu široké veřejnosti a zvyšuje povědomí o výzkumných a inovačních činnostech, podporuje porozumění dopadu práce výzkumných pracovníků na každodenní život občanů.

Noc vědců v Evropě se od roku 2005 koná každoročně poslední pátek v září, ale díky letošním opatřením proti šíření koronaviru přesunula Evropská komise tento svátek popularizace vědy na pátek 27.11. 2020. Českou specialitou bývá jednotné téma prezentací, kterým je letos ČLOVĚK A ROBOT. Každoročně navštíví program našich dvou ostravských univerzit, Moravskoslezské vědecké knihovny, Světa techniky DOV a dalších partnerů tisíce lidí. Navzdory posunu termínu už nyní organizátoři intenzivně připravují program včetně alternativních variant reagujících na současná omezení.

Fotografie: Noc vědců 2019, Josef Polák, AVS

Vloženo: 13. 5. 2020