Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2020!

Informace k předmětu Tělesná výchova pro nové studenty 1.ročníku

Katedra tělesné výchovy a sportu VŠB-TUO (KTVS) připravila přehledný manuál o tělesné výchově a sportu na pro nově zapsané studenty.

Informace pro studenty 1.ročníku k tělesné výchově na VŠB-TUO

Katedra tělesné výchovy a sportu VŠB-TU Ostrava (KTVS) zajišťuje výuku předmětů Tělesná výchova  A a Tělesná výchova  B, které jsou v 1.ročníku povinnými předměty na všech fakultách VŠB-TUO.

Studenti si ve výuce tělesné výchovy (TV)  budou moci vybrat z nabídky těchto 14 sportů: badminton, basketbal, florbal, fotbal, futsal, frisbee, horolezectví, kondiční cvičení s hudbou, kondiční kulturistika, stolní tenis, tenis, veslování, volejbal a zdravotní tělesná výchovy.

Součástí vysokoškolského kampusu VŠB-TUO v Ostravě-Porubě v blízkosti vysokoškolských kolejí se nachází většina sportovišť, kde výuka probíhá:  Sportovní hala (sídlo KTVS)- volejbal, basketbal, futsal, florbal, Víceúčelová sportovní hala – badminton, tenis, dále fotbalové hřiště s umělou travou- fotbal, frisbee, v blízkosti kolejí se nachází Fitcentrum KTVS- kondiční kulturistika, aerobní sál- kondiční cvičení s hudbou. V tělocvičně na Fakultě stavební (areál na ul.Ludvíka Podéště) se vyučuje horolezectví na umělé stěně. Pro studenty Ekonomické fakulty je z centra Ostravy dobře časově dostupná tělocvična VŠB-TUO na Hladnově- badminton, stolní tenis, volejbal. V tělocvičně na Fakultě bezpečnostního inženýrství (FBI) v Ostravě-Výškovicích nabízíme v rámci TV funkční trénink, jogu a cvičení s hudbou.

Studenti si mají možnost zapsat také povinně-volitelné předměty, v zimním semestru  Zimní výcvikový kurz (lyžování, snowboarding a běžecké lyžování), v letním semestru  Letní výcvikový kurz  (cykloturistika, vodní sporty, turistika a pobyt v přírodě).

Studenti také mají možnost zapojit se do pravidelného tréninku a soutěží v rámci Vysokoškolského sportovního klubu VŠB-TU Ostrava, který sdružuje 12 sportovních oddílů: badminton, basketbal, futsal, frisbee, horolezectví, karate, rekreační sport, tenis, stolní tenis, kulturistiku, veslování a volejbal, info na http://vsk.vsb.cz  .

Studenti, kteří provozují vrcholový sport, mají možnost získat stipendium  MŠMT v rámci projektu UNIS „Podpora vysokoškolského sportu“. Studenti se ve vlastním zájmu co nejdříve po zápisu ke studiu  přihlásí na  e-mailovou adresu: alena.kratka@vsb.cz , Ing.Alena Krátká, tajemník KTVS.

Harmonogram volby sportu  a  zahájení výuky TV  v  zimním semestru  ak.roku  2020/21:
Informace o nabídce sportů a o sportovních objektech najdete v IS Edison v sekci -Rozvrh, záložka-Volba sportu .
Termíny:
Zveřejnění náhledu rozvrhu sportů:                                      1.9.2020
Začátek volby sportu  povinná TV (1.ročníky) :                    7.9.2020   v 8,00 hod.
Začátek volby sportu  nepovinná TV (2. a vyšší) :                9.9.2020   ve 12,00 hod.
Začátek výuky TV ve sportovních objektech:                      14.9.2020

Bližší informace k volbě sportu podá Mgr.Jiří Žídek, zást.ved.KTVS, kontakt:  jiri.zidek@vsb.cz nebo tel.: 597323756

TĚŠÍME  SE  NA VÁS  !!!
doc.RNDr. Irena Durdová. Ph.D., vedoucí KTVS VŠB-TUO