Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Na univerzitu můžete jezdit ekologicky i ekonomicky

Cesta do kampusu VŠB – Technické univerzity Ostrava by od 1. září měla být rychlejší a příjemnější. Dopravní podnik Ostrava totiž přichází se změnami a novinkami v MHD, které potěší nejen naše studenty, ale i zaměstnance. A pokud se vám nechce jezdit hromadnou dopravou, pořád jsou tu kola!

Letos v létě proběhla kompletní rekonstrukce tramvajové trati v městské části Poruba. S sebou přinesla příjemnou změnu – na některých úsecích trati mohou tramvaje jezdit až osmdesátikilometrovou rychlostí! Radovat se mohou i studenti a zaměstnanci, kteří dojíždějí z největší ostravské čtvrti – z Ostravy-Jihu. Dopravní podnik upravil jízdní řády linek 48 a 78, což je nový rychlíkový spoj. A na Vřesinskou, a tudíž i na zastávku Rektorát VŠB, bude jezdit i tramvajová linka č. 17. Od 14. září bude mezi kolejemi VŠB-TUO a centrem města jezdit opět linka č. 20. Spojili jsme také příjemné s užitečným a karta ODIS je součástí vaší studentské karty.

Využít ale můžete i sdílená kola společnosti Nextbike, se kterými jsme letos navázali spolupráci. V kampusu školy najdete hned několik stojanů, a pokud se zaregistrujete do aplikace pod školním e-mailem, připíše vám Nextbike dvě stovky ke kreditu navíc! Studovat VŠB – Technickou univerzitu Ostrava se zkrátka vyplatí.

Vloženo: 2. 9. 2020