Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Rektor Snášel zahájil Tour de France

Cestu po francouzských univerzitách zahájil rektor VŠB-TUO v Paříži.

Rektor VŠB-TUO prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. navštívil v termínu 24. 8. – 27. 8. partnerské univerzity v Paříži. Pan rektor postupně navštívil Institut Polytechnique des Sciences Avancées, ESME Sudria Engineering School a Epitech. V úvodu své cesty se setkal s velvyslancem ČR ve Francii Michalem Fleischmannem, kterého informoval o plánu posílit vztahy s francouzskými univerzitami.

Se zástupci pařížských univerzit diskutoval jak o studijní nabídce pro francouzské studenty, tak o možnostech vědecko-výzkumné spolupráce a společných projektů. Prohlédl si laboratoře a zázemí všech univerzit a nabídl další varianty spolupráce, jako jsou akce typu letní škola nebo studium v doktorských studijních programech na VŠB-TUO. Byly předány informace o aktuální studijní nabídce nebo službách pro zahraniční studenty poskytovaných kanceláří International Contact Point.

Studenti na navštívených univerzitách mají ve svém studijním plánu povinně výjezd do zahraničí. Často a stále ve větším počtu si z nabídky vybírají VŠB-TUO. V zimním semestru přijede 77 studentů z Francie, většina z nich bude právě z navštívených pařížských univerzit.

„V posledních 5 letech se skupina francouzských studentů stává jednou z nejpočetnějších, které přijedou na výměnný pobyt do Ostravy. Hodlám posílit vztahy s univerzitami ve Francii, proto jsem osobně zahájil tento projekt. Vnímám potenciál jak po stránce studijní, tak i po stránce spolupráce ve vědě a výzkumu,“ uvedl po návratu rektor Snášel.

Zahájil tím sérii cest, která bude pokračovat v zimním semestru akademického roku 2020/2021 za účasti zástupců fakult. Ti se postupně vydají do 4 oblastí Francie, kde navštíví další partnerské univerzity.

Cesta byla financována z Centralizovaného rozvojového projektu „Rozvoj a zajištění kvality studijních programů typu Joint degree uskutečňovaných ve spolupráci se zahraničními vysokými školami“ (C19-2020).

Text: Michaela Vráželová

Fotografie: Michaela Vráželová