Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Co hrozí lidstvu s měnícím se klimatem? České univerzity uspořádaly diskuzi

Co hrozí lidstvu s měnícím se klimatem?  České univerzity uspořádaly diskuzi
Půdní bioložka, rostlinný genetik, klimatolog i vodohospodář. 21. 9. 2020 od 16 hodin připravily české univerzity online diskuzi s předními odborníky z různých oborů, kterých se klimatické změny bezprostředně dotýkají.

Jaké problémy spojené s klimatickou změnou má před sebou planeta Země? Které z nich se bezprostředně dotknou České republiky a jak je naše země připravena? České vysoké školy uspořádaly diskuzi o adaptaci na klimatickou změnu s podtitulem „Co budeme dýchat, jíst a pít?“. Zazní postoje odborníků z různých oblastí, které s klimatickou změnou souvisí.

Rostlinný genetik Aleš Pečinka prozradí, jak se lidstvo může připravit na hrozící potravinovou krizi. Klimatolog Radim Tolasz promluví o změnách počasí, vodohospodář Tomáš Dvorský vysvětlí, jak pracovat s vodou v krajině, o vlivech na půdu promluví bioložka a ekoložka Hana Šantrůčková, pohled soukromého ekologického zemědělce představí Petr Marada a Ministerstvo životního prostředí bude reprezentovat Anna Pasková. Diskuzi bude moderovat geomorfolog a děkan Přírodovědecké fakulty OU Jan Hradecký. Více o diskutujících najdete v tomto článku na Universitas.cz.

„Česko je v řešení důsledků klimatické krize výrazně pozadu. Máme řadu strategií, ale dobrých realizací poskrovnu. Klimatická změna není jen o sledování extrémů počasí, ale především o naší reakci – moudré a dostatečně rychlé, abychom v budoucnosti měli co dýchat, jíst a pít,“ vysvětluje podtitul diskuze moderátor Jan Hradecký.

Diskuze se bude konat 21. 9. 2020 od 16 hodin v aule Ostravské univerzity, bude zdarma a přístupná nejširší veřejnosti za stanovených hygienických podmínek. Celá diskuze bude živě streamována prostřednictvím magazínu Universitas.cz, přenos budou sdílet také mnohé české univerzity na svých sociálních sítích. Zájemci, kteří v daný čas nemohou diskuzi sledovat, najdou její záznam i s reportáží na magazínu Universitas.cz

Více informací:
- Pozvánka na magazínu Ostravské univerzity OU@live