Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

V pátek 18. září proběhly Zlatá a diamantová promoce a Stopa absolventa

Předposlední zářijový pátek zorganizovala univerzita Zlatou a diamantovou promoci a v kampusu tak přivítala absolventy z let 1960 a 1970. Odpoledne byla odhalena další stopa na tzv. Chodníku slávy, stopa absolventa, profesora Miroslava Mohyly.

Zlatí a poprvé i diamantoví absolventi se, stejně jako v předchozích ročnících, setkali v prostorách auly VŠB-TUO. Akce se zúčastnili absolventi roku 1960 a1970 z fakult Hornicko-geologické, Hutnické a Báňského strojnictví

Tentýž den proběhla na univerzitě také další významná akce - byla odhalena sedmá stopa absolventa. Letos jsme odhalili stopu absolventa Fakulty strojní, profesora Miroslava Mohyly.

Stopa byla odhalena za přítomnosti rektora univerzity, prof. Václava Snášela, děkana Fakulty strojní, prof. Roberta Čepa a řady dalších významných hostů.

Prof. Ing. Miroslav Mohyla, DrSc., byl prorektorem pro rozvoj a výstavbu Vysoké školy Báňské. Jako vedoucí Katedry mechanické technologie zavedl nové předměty Teorie technologických procesů, Technologie povrchových úprav, Nekonvenční materiály a jako emeritní profesor působil na této katedře do roku 2009.

Vloženo: 21. 9. 2020