Platnost příspěvku skončila 24. 12. 2020!

Tým VŠB-TUO VoltAge zvítězil v letošní celostátní soutěži Horizon Grand Prix

Tým VŠB – Technické univerzity Ostrava zvítězil v soutěži H2AC v konkurenci deseti týmů. Rozhodlo posledních 45 minut soutěže, předehřev vodíkových nádrží, strategie týmu a jeho úsilí.

Tým studentů se během přípravy seznámil s celou řadou technologií. Realizace soutěžního vozidla vyžaduje řadu komplexních znalostí – od principu, vlastností, měření parametrů elektromotoru a jeho přípravu k soutěži, až po znalost bezpečnostních přístupů, limitů pro manipulaci s vodíkem, výpočet hmotnosti metalhydridové nádrže plněné vodíkem za aktuálního tlaku a mechanickým, chemickým a termodynamickým vlivům omezujícím její úplné naplnění či úplné využití ve vozidle, apod.

V týmu naší univerzity byli čtyři studenti ze dvou středních a dvou základních škol v našem regionu a soutěže se účastnili již potřetí. Klání se konalo 23. září v prostorách Trojhalí na Nové Karolině, omezila jej současná situace kolem nákazy covid-19.

Skupina SAZE (Systémy alternativních zdrojů energií) pod vedením doc. Bohumila Horáka už více než 19 let organizuje aktivity pro studenty středních škol motivující je studiu technických oborů na vysoké škole.

Vloženo: 1. 10. 2020