Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

Katedra konstruování má pro výuku nové reprezentativní prostory

Katedra konstruování uvedla do provozu své nově zrekonstruované učebny. Podle designového návrhu pracovníků katedry byly vytvořeny reprezentativní a nadčasově řešené prostory.

Ani se tomu nechce věřit, ale po dlouhých měsících cílevědomé práce se Katedře konstruování povedlo uvést do provozu nově zrekonstruované učebny v budově E univerzitního kampusu v Ostravě - Porubě. Doba rekonstrukce byla opravdu nečekaně dlouhá a odráží v sobě řadu problémů, které rekonstrukci provázely od samotného zpracování projektové dokumentace a výběru dodavatele, až po řešení odchylek od zmíněného projektu a reklamací v průběhu samotné realizace.

Na druhou stranu však můžeme říci, že byla celá akce uchopena tak říkajíc „pěkně od podlahy“, a to doslovně, když vše začalo právě neplánovanou rozsáhlou revitalizací podlah, natažením nových elektrických a počítačových sítí, montáží osvětlení, zabezpečení včetně kamerového systému, klimatizací a podobně. Za zmínku určitě stojí také fakt, že se pod celým designovým návrhem místností podepsala skupina pracovníků katedry a také studentka NMgr. studia katedrou garantované specializace Design průmyslových výrobků, jmenovitě Bc. Andrea Dalihodová. Členové katedry se pak téměř výhradně podíleli na výrobě a montáži originálního mobiliáře a instalování techniky, včetně datové sítě na úrovni 6A.

Jsme přesvědčeni, že se katedře podařilo vytvořit velmi reprezentativní a nadčasově řešené prostory tří výukových místností. Primárně jsou určeny pro výuku CAD systémů, reverse engineeringu a dále také pro práci s virtuální realitou nebo jako místa pro pořádání různých seminářů, porad a operativních jednání.

Závěrem je nutné poděkovat všem, kdo k úspěšné realizaci přiložili ruku k dílu. Celá rekonstrukce si vyžádala nespočet hodin osobního volna a nadšení všech zúčastněných a také finanční prostředky ve výši bezmála 2.000.000 Kč, když převážná část nákladů byla hrazena z prostředků Katedry konstruování a rozpočtu univerzity. Současně se sluší poděkovat také společnosti Varroc Lighting Systems, s.r.o., jejíž dar ve výši 150.000 Kč pomohl s nákupem technického vybavení.

Velice litujeme skutečnosti, že z důvodů opatření souvisejících s pandemií Covid-19 nemohlo proběhnout slavnostní otevření, ale co zatím nebylo, ještě může být. Určitě se jako katedra a fakulta nemáme za co stydět.

Vloženo: 3. 12. 2020
Útvar: 340 - Katedra konstruování