Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2021!

Pojeď na studijní pobyt do zahraničí!

Katedra elektroenergetiky Fakulty elektrotechniky a informatiky vede coby hlavní partner přeshraniční česko-polský projekt „Rozšíření kompetencí absolventů v oblastech udržitelné elektroenergetiky a životního prostředí“.

Spolu s partnerem, kterým je Politechnika Opolská, pracuje v projektu mj. na zvýšení uplatnitelnosti budoucích českých a polských absolventů oborů elektroenergetiky a udržitelného životního prostředí na trhu práce.

Doktorand FEI VŠB-TUO Ing. Matouš Vrzala vlastní zahraniční zkušenost doporučuje: „V letošním roce jsem byl na dlouhodobém studijním pobytu v Polsku. Zkušenost využiji v budoucnu, protože na zahraniční univerzitě nebyl každý student a věřím, že mi i tento pobyt pomůže najít si lepší práci. Výsledkem pobytu bude také článek týkající se odborností obou partnerů projektu.  Brzy se budu do Polska vracet, protože i já jsem musel odjet ze zahraničí z důvodu jarního uzavření univerzity,“ plánuje Matouš Vrzala.

Jeho kolega, doktorand FEI VŠB-TUO Ing. Michal Kotulla, uvádí další příklady zahraničního pobytu. „Studijní pobyt mi pomohl i po jazykové stránce, s ostatními studenty jsem mluvil anglicky. Na univerzitě se o zahraniční studenty výborně starají, což mi zejména po příjezdu pomohlo. Zaujalo mě i stěžejní téma pobytu – hrozba blackoutu ve vodárenských systémech, které rozpracováváme velmi podrobně. Těším se na návrat do Opole, kde snad brzy navštívíme i elektrárnu a další vodárenské objekty“ doplňuje Michal Kotulla.

Studenti obou univerzit se díky projektu účastní zahraničního studijního pobytu, praktické stáže ve firmě. Spolu s pedagogy navštěvují odborné semináře a workshopy. Výměny budou po nucené pauze zase pokračovat v jarních měsících roku 2021. Zájemci o výjezdy na studijní pobyty i praktické stáže, účast na seminářích a workshopech se mohou spojit s vedoucím projektu, kterým je prof. Ing. Radomír Goňo, Ph.D. (email: radomir.gono@vsb.cz).

Pobyt doktorandů byl realizován v rámci projektu Interreg V-A Česká republika - Polsko: Rozšíření kompetencí absolventů v oblastech udržitelné elektroenergetiky a životního prostředí, CZ.11.3.119/0.0/0.0/17_027/0001671. Projekt je podpořen Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Autoři: Ing. Matouš Vrzala, Ing. Michal Kotulla, JUDr. Michaela Vráželová, Ph.D., LL.M.
Fotografie: Ing. Matouš Vrzala, Ing. Michal Kotulla, Ing. Miroslava Goňo, Ph.D., MBA

Vloženo: 21. 12. 2020