Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2022!

VŠB-TUO má všechno, co student potřebuje

Vybíráte si vysokou školu, a nemůžete se rozhodnout, jakým směrem se vydáte? Ve výběru vám možná pomůže náš nový seriál, který jsme pro vás připravili ve spolupráci se studenty prvního ročníku naší univerzity. Jako prvního jsme vyzpovídali Ondřeje Pisku, který studuje na Fakultě elektrotechniky a informatiky.

Na střední škole Ondřej studoval informační technologie a pokračovat v tomto oboru chtěl i na škole vysoké. „Podával jsem si přihlášku na více elektrotechnicky a informaticky zaměřených fakult, přijat jsem byl nakonec do Ostravy,“ říká student na začátek. „VŠB – Technickou univerzitu Ostrava bych rozhodně pro studium doporučil – panuje tady přátelská atmosféra, akademický rok je tady klidnější. Mám srovnání s kamarády, kteří nakonec odešli studovat do Brna nebo Prahy,“ přibližuje.

Nástupu na vysokou školu se obával. „Myslel jsem si, že to bude horší, přece jen přecházím ze střední školy na vysokou. Největší rozdíl ale vidím v tom, že člověk musí být zkrátka samostatný,“ zamýšlí se Ondřej. Nejvíc ho baví, že v oborových předmětech probírají jeho problematiku do úplného nitra. Velkým strašákem nastupujících studentů může být matematika. „Matematika se určitě zvládnout dá, máme možnost individuálních konzultací s vyučujícím a na škole navíc funguje Math Support Centre, kde vám pomohou, poradí a vysvětlí.“

Do školy Ondřej dojíždí z Krnova. Z kampusu VŠB – Technické univerzity Ostrava je nadšený. „Myslím si, že Ostrava je pro vysokoškolský život, v porovnání s hlavním městem a Brnem, nejlepší. Nemám rád velkou kumulaci lidí a v Ostravě jich není tolik. Navíc je tady všechno pěkně pohromadě. Univerzitní kampus má všechno, co student ke svému životu potřebuje – koleje, menzu, školu, může tady sportovat nebo si jít posedět s přáteli,“ říká Ondřej a dodává: „Už dávno neplatí, že Ostrava je černá díra, ze které máte jít pryč a že báňská učí jen horníky. Škola i město se nesmírně posunuly. Jsem rád, že jsem šel studovat VŠB-TUO, byla to pro mě dobrá volba. Proč taky chodit do Prahy nebo Brna, když mám kvalitní školu za rohem,“ uzavírá student.

Vloženo: 18. 1. 2021