Platnost příspěvku skončila 28. 2. 2022!

„Vážím si, že jsem mohl studovat na škole s tak výjimečnou atmosférou, jakou má VŠB – Technická univerzita Ostrava,“ říká absolvent FMT Marco Kyncl

Marco Kyncl absolvoval na VŠB – Technické univerzitě Ostrava v roce 2008. Jak na svá studia vzpomíná a co mu škola dala?

Když se Marco Kyncl v mládí rozhodoval, co chce dělat, Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství, dnes Fakulta materiálově technologická, VŠB-TUO pro něj byla jasná volba. Pochází z generace slévačů, a tak jeho cesta vedla právě na obor slévárenství. „Po počátečních starostech vysokoškolského studia jsem poznal, že na fakultě i univerzitě vyučují skuteční profesionálové. Zvláště u nás na katedře mi toho mnoho předali, z těch znalostí těžím celý život,“ přibližuje.

Na univerzitě si našel přátele, se kterými dodnes tráví svůj osobní i pracovní čas, protože s mnohými spolupracuje. „Jsou i oporou v profesním i soukromém životě, naše děti spolu vyrůstají,“ usmívá se Marco Kyncl. V práci vede 120 lidí. „Bez průpravy, kterou jsem získal díky studiu na VŠB-TUO, bych takovou funkci nemohl zvládnout.“

Dnes studium na VŠB – Technické univerzitě Ostrava považuje za privilegium. „Vážím si, že jsem mohl studovat na tak výjimečné škole, která má takto výjimečnou atmosféru,“ říká a těší se na spolupráci s univerzitou, která mu tolik dala. „Budu se snažit jí také něco vrátit,“ uzavírá Marco Kyncl.

Vloženo: 5. 2. 2021