Platnost příspěvku skončila 31. 7. 2022!

VŠB-TUO disponuje špičkovým vybavením, studenti mohou pracovat s nejnovějšími stroji a moderními technologiemi

Vybíráte si vysokou školu, a nemůžete se rozhodnout, jakým směrem se vydáte? Ve výběru vám možná pomůže náš nový seriál, který jsme pro vás připravili ve spolupráci se studenty prvního ročníku naší univerzity. V druhém díle našeho seriálu jsme vyzpovídali studentku inženýrské geodézie na Hornicko-geologické fakultě Adélu Parolkovou.

Adéla odmalička byla spíše technický typ. „Po ukončení gymnázia jsem se dívala po vysokých školách s technickým zaměřením. Nakonec jsem se rozhodla studovat geodézii, protože i můj otec pracuje v tomto oboru,“ vysvětluje studentka na začátek. VŠB – Technická univerzita Ostrava u ní vyhrála z důvodu špičkového vybavení. „Líbilo se mi, že studenti mají šanci pracovat s nejnovějšími stroji a moderními technologiemi.“ Adéla je ráda, že se rozhodla pro Hornicko-geologickou fakultu a věří, že školu úspěšně dokončí.

Vzhledem k aktuální situaci ale bohužel ve škole nestrávila moc času. „Za dva týdny, kdy jsem do školy chodila prezenčně, jsem ocenila hlavně příjemné prostředí, ve kterém se univerzita nachází, a také velmi malou vzdálenost školy od kolejí.“ Distanční výuku zatím zvládá dobře, velmi ji bavila práce v počítačových programech. „Jinak mi ale tento způsob výuky nevyhovuje. Všichni vyučující se snaží, aby byla výuka co nejkvalitnější, ale přímý kontakt s nimi, na přednáškách a cvičeních, mi chybí. Doufám, že bude vše co nejdřív v pořádku a užiji si normální vysokoškolský život,“ říká Adéla. Pedagogové jsou nicméně vstřícní a ochotní pomoct nebo poradit s jakýmkoliv problémem.

Studium na VŠB-TUO a v Ostravě doporučuje. „Věřím, že se mi tady bude líbit po celou dobu mého studia a přála bych všem studentům, aby měli se studiem spojené jen příjemné a pozitivní zážitky, jako zatím já,“ uzavírá studentka.

Vloženo: 15. 2. 2021