Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2022!

27. ročník Studentské vědecké odborné konference Metalurgia 2021

Obrovský úspěch studentů FMT na mezinárodní konferenci Metalurgia 2021

Obrovský úspěch slavili minulý týden studenti FMT po účasti na 27. ročníku Studentské vědecké odborné konference Metalurgia 2021, kterou dne 16. 4. pořádala naše přátelská @Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie TUKE, letos netradičně v online prostředí. Celkem 42 studentů ze Slovenska, Česka a Španělska prezentovalo výsledky své práce formou online přednášky. Cenu za nejlepší práci studenta 1. ročníku navazujícího magisterského studia v sekci Hutnictví a energetika získal Bc. Jakub Stryja z FMT za příspěvek, ve kterém představil postup výroby uměleckého designového odlitku. Celkově 2. místo v sekci Hutnictví a energetika získal pro fakultu Bc. Jiří Cupek za práci o fyzikálním modelování proudění oceli v mezipánvi. Celkově 1. místo v sekci Materiály pak získal Bc. Šimon Kielar s prezentací o možnostech povrchové úpravy uměleckých odlitků. Velký úspěch u odborné komise sklidil i Bc. František Zlámal se svou přednáškou, ve které podrobně popsal zhotovení bronzového odlitku klepadla dle vlastního návrhu. Všem zúčastněným a oceněným studentům z celého srdce gratulujeme a doufáme, že je tyto úspěchy budou motivovat v dalším studiu.

Současně si dovolujeme touto cestou poděkovat organizátorům za uspořádání této tradiční akce i v této složité době a příležitost, kterou tak studentům poskytli.

Budeme se těšit na (snad už osobní) setkání příští rok!

Vloženo: 19. 4. 2021
Útvar: 600 - Děkanát FMT