Předmět Start-up podnikání nezastaví ani krize!

V dubnu skončil 4. ročník mezifakultního volitelného předmětu Start-up podnikání, do kterého se letos přihlásilo rekordních 110 studentů a 6 nad rámec svého studia.

Letošní ročník 2020/2021 byl o poznání jiný - proběhl kompletně online. Během výuky rozložené do 5 samostatných denních bloků si studenti vyzkoušeli objevení svého vlastního potenciálu, možnost propojit své vlohy do podnikatelských nápadů a poté je také ve skupinové práci vyladit do reálné podoby projektu. Formou osobního, motivačního a Lean canvasu se tak prvotní nápady přerodily do uchopitelných rozměrů s reálnými obrysy podnikání. Do výuky letos vstoupilo celkem 9 externistů z praxe, mezi kterými byl např. Jan Tkáč (AVE Soft), Matěj Kastner (ProRocketeers) nebo Martin Ullmann (výherce Green Light Startup Show 2020). Každý tým měl svého mentora, se kterým měl za úkol svůj projekt vymazlit k dokonalosti.

Letos vzniklo 15 týmů a jedinečných studentských projektů, z nichž 10 týmů bylo mezifakultních!

Zkuste si schválně na základě piktogramů tipnout, čeho se projekty mohly týkat:

Máte své tipy zaznačené? Pojďte si to zkontrolovat a poznat projekty lépe z blízka:

Závěrečné prezentace letos poprvé i před tříčlennou odbornou porotou

Ta byla letos v rámci předmětu velkou novinkou pro studenty a jedinečným zážitkem. Tu nejvíce zaujal svou rozpracovaností nápadu, prezentací a originalitou projekt Hookah Base, který zároveň za nejlepší umístění obdržel stipendium prorektora Igora Ivana ve výši 5.000,- Kč. Na druhém místě se umístil projekt BeePo a o 3. místo se podělily projekty Online pekárna, Smart External Hard Drive a Jedno místo.

Mezi projekty vybíralo také publikum, v rámci kterého mohl každý udělit svůj hlas jednomu projektu. Náhoda tomu přála a stejný nejvyšší počet hlasů získaly tyto 3 projekty: Kolobrndy, Hookah Base a PSP recycling. Zdárně tak předmět ukončilo zápočtem či klasifikovaným zápočtem celkem 79 studentů a dalších 5 dobrovolných studentů pak nad rámec svých studijních povinností a bez možnosti získat zápočet.

Projekty do šuplíku nepatří!

Výhercům gratulujeme a věříme, že nejen oni, ale i ostatní spolužáci budou v podnikání i nadále pokračovat a své zkušenosti zužitkují! Mohou využít také příležitost přihlásit se do univerzitního 3měsíčního startupového programu Green Light Akcelerátor nebo do základní verze Green Light Start. My se moc těšíme na další ročník a novou vlnu originálních nápadů a studentů!

Pro ty z Vás, kteří ještě váháte, další běh předmětu Start-up podnikání se rozběhne v letním semestru 2021/2022. Bližší informace najdete na www.cpi.vsb.cz

Vloženo: 10. 5. 2021
Útvar: 9730 - Kariérní centrum