Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2022!

Máte v kanceláři obraz? Dejte nám o něm vědět!

Nově založené Univerzitní muzeum VŠB-TUO hledá informace o exponátech své sbírky

Připravujeme evidenci všech uměleckých děl, která máme na naší univerzitě. O těch největších už víme, máme jich v katalogu bezmála čtyřicet. S některými výtvarnými díly univerzitní sbírky se můžete seznámit na webu univerzitního muzea. Existuje ale mnoho drobnějších obrazů, grafik, plastik a dalších uměleckých a uměleckořemeslných předmětů, které můžete mít třeba právě Vy u sebe v pracovně nebo zasedačce. Rádi bychom o nich věděli, abychom je mohli zařadit do univerzitní sbírky. Navštívíme Vás, předmět zaevidujeme a pořídíme jeho dokumentaci. Všechno i dál zůstane u Vás na svém místě, nic nebudeme nikam přemísťovat. Sbírky univerzitního muzea budou přístupné hlavně virtuálně.

Zajímají nás i technické předměty historického charakteru nebo jejich kolekce. Dejte nám, prosím, vědět, přijdeme se podívat.  Pro všechny, kdo muzeu poskytnou informaci o hledaných předmětech, máme malý muzejní dárek.

Víte-li o nějakém výtvarném díle nebo zajímavém technickém exponátu, napište nám do muzea na kontaktní email  nebo Evě Špačkové z katedry architektury FAST .

Vloženo: 13. 5. 2021