Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2022!

Rektor Snášel diskutoval s indickým velvyslancem o spolupráci

Rektor VŠB – Technické univerzity Ostrava se ve středu 20. 5. 2021 setkal v Praze s velvyslancem Indické republiky v ČR. J. E. pan Hemant Harishchandra Kotalwar se zajímal o možnosti studia, které VŠB-TUO zahraničním uchazečům o studium nabízí.

VŠB-TUO má fungující partnerské vazby na několik indických univerzit, o kterých pan rektor Snášel hovořil. Každoročně probíhá ze strany univerzity aktivní nábor uchazečů o studium do anglických studijních programů. Indičtí zájemci tvoří velkou skupinu, v současné době má VŠB-TUO téměř 100 přihlášek ke studiu na většinu fakult. V letošním roce studuje na VŠB-TUO celkem 50 studentů z Indie a ambicí univerzity je tento počet do budoucna zvyšovat. S náborem uchazečů o studium pomáhá přímo v Indii agentura, se kterou VŠB-TUO spolupracuje již od roku 2016.

„Internacionalizace je jednou ze základních priorit univerzity na následující období. Pandemie koronaviru zasáhla a negativně ovlivnila oblast mezinárodní spolupráce a zastavila i návštěvy zahraničních univerzit. Mým cílem je vyhledávat kvalitní partnerství, rozvíjet spolupráci ve vědě a výzkumu a nabízet zájemcům o studium naše studijní programy v anglickém jazyce. Zahraniční studenti mohou získat stipendium, které bylo nově zavedeno v roce 2020. Věřím, že široká nabídka možností studia na VŠB-TUO bude díky tomuto nástroji pro cizince ještě atraktivnější,“ dodal po návštěvě rezidence velvyslance rektor Snášel.

Oddělení mezinárodních vztahů VŠB-TUO připravilo pro indické uchazeče o studium nově sérii pěti videochatů, v nichž se postupně představily všechny fakulty. Účastníci měli dotazy jak k nabídce studijních programů a přijímacímu řízení, zajímali se i o aktuální situaci v ČR. Poslední videochat byl určen budoucím studentům, kteří dostali informace k vízovému procesu a dalším náležitostem spojeným s příjezdem do Ostravy. Zahraničním studentům je během studia na VŠB-TUO k dispozici kancelář International Contact Point. Zaměstnanci je mohou doprovodit k lékaři, na cizineckou policii nebo na úřady, pomáhají studentům s orientací v českém prostředí.

Rektor Snášel pozval indického velvyslance na návštěvu kampusu VŠB-TUO a setkání se zástupci fakult a s indickými studenty.

Text: Michaela Vráželová

Fotografie: Michaela Vráželová