Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2022!

Distanční výuka na VŠB-TUO

V listopadu a v prosinci roku 2020 proběhly na naší univerzitě dva velké výzkumy k distanční výuce a to jak mezi studenty, tak mezi pedagogy. Oba připravovala pracovní skupina pro distanční výuku a na studentském výzkumu se aktivně podílela také Studentská komora Akademického senátu VŠB-TUO.

Cílem bylo zjistit, jak distanční výuka probíhá, a jak ji vnímají všichni zúčastnění aktéři. Univerzita se na problémové oblasti snaží postupně reagovat, doposud byla např. vytvořena nová záložka v InNETu s názvem „Online výuka“, kde byly shromážděny metodické a podpůrné materiály pro pedagogy, a také bylo spuštěno diskusní fórum, ve kterém mohou zaměstnanci i studenti klást otázky týkající se online výuky. V tomto článku vám přinášíme shrnutí zajímavých výsledků z obou výzkumů.

Výsledky dotazníků naleznete níže.

Pedagogové:

Studenti

Za Studentskou komoru Akademického senátu VŠB-TUO: Natálie Cváčková, Martin Haváček

Vloženo: 25. 5. 2021