Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2021!

Fakulta bezpečnostního inženýrství získala Cenu Bezpečnostní rady státu

V úterý 22. června 2021 převzali zástupci VŠB – Technické univerzity Ostrava, Fakulty bezpečnostního inženýrství v Lichtenštejnském paláci v Praze z rukou premiéra Andreje Babiše Cenu Bezpečnostní rady státu za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky pro rok 2021.

Bezpečnostní rada státu udělila Cenu Fakultě bezpečnostního inženýrství v hlavní kategorii za významný přínos k rozvoji vědy, výzkumu a vzdělávání v oblasti požární ochrany, bezpečnosti práce a procesů, ochrany obyvatelstva a bezpečnostních služeb a za vynikající výsledky v expertní, publikační a vydavatelské činnosti.

Cenu Bezpečnostní rady státu uděluje Bezpečnostní rada státu kolektivům i jednotlivcům v hlavní a ve studentské kategorii za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky.

Cena se uděluje každoročně za významná díla v oblasti bezpečnostní a obranné politiky České republiky nebo za aktivní činnost v bezpečnostní komunitě a také za celoživotní prospěšnou práci v oblasti bezpečnostní a obranné politiky České republiky a její osvěty. Uděluje se jednotlivcům a kolektivům v hlavní a studentské kategorii.

Letošní cena Bezpečnostní rady státu je v pořadí druhá, která putuje na Fakultu bezpečnostního inženýrství. V roce 2018 ji získal Ing. Petr Novotný, Ph.D., a to ve studentské kategorii za disertační práci „Určování regionálních subjektů a prvků kritické infrastruktury“.

Vloženo: 22. 6. 2021
Útvar: 010 - Děkanát FBI