Platnost příspěvku skončila 1. 8. 2023!

Úspěch na soutěži European Rover Challenge 2020

Tým doktorandů a studentů Katedry robotiky dosáhl 2. místa na mezinárodní soutěži mobilních robotů European Rover Challenge 2020.

Tým doktorandů a studentů Katedry robotiky nazvaný RoverOva se letos již potřetí zúčastnil se svým robotem K3P4 mezinárodní soutěže mobilních robotů European Rover Challenge 2020 a dosáhl vynikajícího 2. místa. Tým rovněž získal dvě speciální ceny - za nejlepší analýzu a nejlepší autonomní navigaci. Soutěže se účastnilo celkem 46 týmů z celého světa.

Letošní ročník soutěže se kvůli epidemii Covid-19 odehrával v jiné podobě než v minulých letech, soutěž se nyní konala na dálku a všichni účastníci soutěžili se stejným roverem. Úkolem tedy nebylo navrhnout co nejlepší konstrukční řešení robotu, členové týmů se více zaměřili na soutěžní disciplíny simulující geologický průzkum Marsu a tvorbu software pro platformu, kterou poskytli organizátoři.

Vloženo: 14. 9. 2020
Útvar: 354 - Katedra robotiky